Два судна безнапасно пройшли “гуманітарним коридором” з України та вийшли до Босфору, ще два рухаються ним зараз. Можна констатувати, що маршрут працює і працює без будь-яких домовленостей з Росією. Про це у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ сказав речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук.
Він наголосив: Військово-морські сили України готові реагувати на будь-які загрози, які можуть бути пов’язані з безпекою цивільного судноплавства у цьому “коридорі” поблизу українських берегів.
“Військово-морські сили це забезпечують. Ми маємо берегові ракетні, артилерійські війська прикриття більш ніж на 100 морських миль. І, відповідно, ворог чудово розуміє, що в цю зону заходити для нього загрожує наслідками… Ми робимо все необхідне і готові до викликів”, — запевнив Плетенчук, додавши, що на сьогодні РФ немає в південно-західній частині акваторії Чорного моря.
Він також зазначив, що далі маршрут пролягає через територіальні води Румунії, Болгарії та Туреччини — по суверенній території трьох країн НАТО.
“Будь-які дії агресивного характеру, які можуть статися у цих територіальних водах, є фактично діями на території самої держави. Конвенція ООН з морського права про це говорить”, — додав гість ефіру.
Говорячи про порти на Данаї, Плетенчук також підкреслив, що робляться всі можливі кроки для забезпечення їхньої безпеки.
“Не розкриватимемо всіх подробиць. Як ви знаєте, основний спосіб впливу росіян на цю ділянку — завдання повітряних ударів. Ми протидіємо всіма можливими способами, Військово-морські сили, зокрема, й інші Сили оборони України. Розкривати всі подробиці не можемо. Можемо лише позначити, що новий “коридор”, як ми бачимо, працює”, — зазначив речник ВМС ЗСУ.
Дмитро Плетенчук також констатував, що Росія завжди чинить настільки жорстоко, наскільки може собі дозволити. Відсутність агресивних актів з її боку — свідчення того, що “вони зараз не можуть”.
Читайте також: Робота гуманітарного морського “коридору” — важливий сигнал до відновлення зернової угоди без участі Росії — думка
Нагадаємо, за повідомленням Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, з порту Одеської області після зупинки зернової угоди вийшли ще два судна. Це балкери під прапорами Ліберії та Маршаллових островів, які вийшли з порту “Південний” і рухаються у напрямку Босфору. На їхніх бортах — 56 тис. тонн чавуну та 172 тис. тонн залізорудного концентрату. Ці судна не виходили з порту з лютого минулого року.
Читайте також: Туреччина намагається повернути Росію в зернову угоду — Рейтерович дав оцінку майбутній зустрічі Ердогана і Путіна