Україна братиме активну участь у процесі створення спільних оборонних проєктів із НАТО та ЄС — деталі від Фесенка

Ілюстративний колаж: dpsu.gov.ua

Україна братиме активну участь у процесі створення спільних оборонних проєктів з НАТО та Європейським Союзом, що стане частиною інтеграції країни в ці об’єднання. Про це сьогодні, 30 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.

Він зазначив, що розв’язана Кремлем війна проти України показала, що складів зброї та боєприпасів у країн, що входять до НАТО, недостатньо на випадок тривалого військового конфлікту.

“Арсенали треба поповнювати. Для цього треба активно, послідовно розширювати військове виробництво. У США це вже роблять, там процес запущений, він уже активізувався. У Європі це відбувається набагато повільніше… Перш за все, це необхідно для самих європейських країн, які одночасно входять і до Європейського Союзу, і до НАТО. По суті, зараз треба сформувати модернізоване, оновлене військове виробництво, яке б забезпечило потреби обороноздатності самого Північноатлантичного альянсу та одночасно України, щоб ми могли ефективно вести бойові дії”, — сказав політолог.

Фесенко зазначив, що Україна братиме активну участь у цьому процесі — є певні домовленості щодо створення спільних оборонних проєктів та виробництв.

“Я думаю, що це теж буде формою нашої неформальної або напівофіційної інтеграції в НАТО у сфері військового виробництва”, — сказав він.

Читайте також: Затверджено план дій на 2024 рік: підсумки першої зустрічі Ради Україна – НАТО на рівні глав МЗС (ВІДЕО)

Раніше генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг наголосив, що Україна стала ближчою до НАТО, ніж будь-коли раніше.

Прямий ефір