Україна — абсолютна частина ЄС з енергетичної точки зору, — Харченко

Ілюстративне фото: thepage.ua

Процес синхронізації української та європейської енергосистем повністю завершено. Можливості для імпорту електроенергії з Європи збільшено до 1,7 ГВт. Про це сьогодні, 30 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

“Сталася велика для енергетиків України подія — нас остаточно прийняли в об’єднану європейську мережу [ENTSO-E]. Ми й так працювали в об’єднаній європейській мережі, мали всі права і можливості, а тепер отримали формуляр, що абсолютно всі технічні вимоги, які виставлялися до нас колись у 2017 році для інтеграції з європейською мережею, виконані. Україна — абсолютна частина ЄС з енергетичного погляду”, — пояснив він.

Мережа операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E збільшила технічну можливість імпорту електроенергії з Європи в Україну з 1,2 до 1,7 ГВт. Рішення ухвалили після досліджень безпечної та стабільної синхронної роботи української та європейської енергосистем.

“Фізично ми можемо отримати з Європи або передати в Європу близько 2 ГВт. Тепер ми на комерційній основі можемо використовувати понад 1,7 ГВт. У ситуаціях аварійних, коли Україні потрібна допомога, ми можемо використовувати всю фізичну можливість відкрито, і отримати понад 2 ГВт, якщо нам це буде дійсно потрібно”, — зазначив експерт.

Читайте також: У Росії тепер менше ракет, але більше дронів: наскільки Україна готова до зимових обстрілів РФ — прогнози експертів

Прямий ефір