Ukraine Recovery Conference розпочинає інтенсивний дипломатичний тиждень у Європі для України, — Лачихіна

Учасники Ukraine Recovery Conference. Фото: president.gov.ua

Міжнародна конференція з відновлення України (Ukraine Recovery Conference 2024) розпочинає інтенсивний дипломатичний тиждень у Європі для України. Про це сьогодні, 11 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила партнерка міжнародної комунікаційної агенції Good Politics Анна Лачихіна.

“Я думаю, що, по-перше, ця конференція є початком дуже інтенсивного дипломатичного тижня в Європі для України. Тому що відбувається конференція якраз перед Самітом миру, який відбуватиметься цими вихідними у Швейцарії, і перед зборами групи “Великої сімки”, яку організовуватиме Італія — один із великих друзів України. Тому я думаю, що цю конференцію варто також розглядати і в цій зв’язці”, — сказала вона.

Лачихіна нагадала, що на конференції приділятимуть увагу чотирьом напрямкам: бізнес, людський капітал, регіональна політика й підтримка економіки та реформ.

“Судячи з конференцій, які відбувалися в попередні роки, зокрема в Лондоні, ми знаємо, що наприкінці таких конференцій гарною практикою та гарним тоном є вихід або зі спільним політичним повідомленням, або з якимось рішенням та анонсом нової фінансової допомоги, або нового фінансового інструменту, як це було, наприклад, із 50 млрд дол., які спільно виділятиме нам Європейський Союз… Ідеться про великий фінансовий пакет Ukraine Facility — об’єднуючи зусилля, європейські країни будуть у такий спосіб допомагати Україні”, — сказала вона.

На думку Лачихіної, і за результатом Ukraine Recovery Conference 2024 можна очікувати якогось нового інструменту, або нового оголошення про фінансову допомогу, або якихось домовленостей на рівні політики безпеки.

Читайте також: Зеленський звернувся до учасників Конференції з відновлення України — головне (ФОТО, ВІДЕО)

Раніше Ганна Лачихіна зазначила, що міжнародні партнери готові продовжувати допомагати Україні: вони розуміють, що після перемоги в розв’язаній Кремлем війні Україна буде ринком, який активно розвивається.

Прямий ефір