Угорщина пішла шляхом певного послаблення своєї позиції щодо України, — Чаленко

Віктор Орбан. Фото: ap.org

Угорщина опинилася в дуже нестабільній позиції після виборів до Європейського парламенту. Таку думку сьогодні, 20 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

“Ми теж повинні розуміти, що Угорщина перебуває, ну, скажімо так, у нестабільній зараз позиції, оскільки після виборів до Європейського парламенту також вирішуватиметься, наприклад, доля, хто буде сидіти в кріслі єврокомісарів. А ми пам’ятаємо, наприклад, від Угорщини комісар з питань розширення — це пан Варгеї. І, очевидно, Угорщині вкрай потрібно, щоб її представники були якраз на посадах, грубо кажучи, першого порядку”, — сказав він.

Політолог нагадав, що Угорщина або блокувала, або гальмувала понад 40% рішень щодо України та протидії російській агресії.

“Але зараз Угорщина пішла шляхом певного ослаблення. Ми це бачимо як у форматі ЄС, так само це зараз фіксується й у форматі НАТО, коли ухвалювали рішення про підготовку матеріалів на рівні міністрів оборони Альянсу щодо оперативної допомоги Україні й те, що має вже остаточно ухвалюватися на Вашингтонському саміті Альянсу”, — сказав Чаленко.

На його думку, у самої Угорщини та у її прем’єр-міністра Віктора Орбана результати виборів, які вони отримали під час європейської виборчої кампанії, викликали шок. Політолог зазначив, що зараз Орбан розуміє необхідність трансформації своєї політики, зокрема й частково модернізації зовнішньої політики.

“До речі, зверну вашу увагу, що не тільки по лінії ЄС і НАТО Угорщина відзначилася, а й на Глобальному саміті миру Угорщина теж поставила свій підпис під фінальним комюніке. Тому це дійсно зараз показує, що все невипадково. І Угорщина розуміє: якщо вона буде більше показувати так звану проросійську політику, від неї просто почнуть відвертатися європейські партнери. Тому Угорщина все-таки вирішила показати, що стратегічно вона продовжує бути в Європі та слідувати наміченому курсу”, — сказав Чаленко.

Читайте також: Угорщина підтримує рішення ЄС про допомогу Україні — коментар Одора

Нагадаємо, європейські лідери прагнуть прискорити початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу. Майже половина держав-членів ЄС, а саме 12 країн, надіслали листи до Брюсселя із закликом розпочати вже в червні переговори про членство України та Молдови. Усе через побоювання, що майбутнє головування в Раді ЄС під керівництвом угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана заморозить процес вступу Києва та Кишинева.

Прямий ефір