Угорщина не може вимагати від України більшого, ніж записано в нормативно-правових документах, — Петренко про вступ до ЄС

Ігор Петренко. Фото: uatv.ua

Україна ніколи не піде на поступки в питаннях, що стосуються територіальної цілісності, суверенітету та національної безпеки, задля вступу до Європейського Союзу. Водночас країна має бути гнучкою в інших питаннях заради членства в ЄС. Вимоги, які висувала Угорщина для вступу до Євросоюзу, відпадуть самі собою, оскільки вони не є обов’язковими для виконання за нормативно-правовими актами. Про це сьогодні, 23 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав доктор політичних наук Ігор Петренко.

“Європейський Союз — це інституція, в якій рішення ухвалюються за допомогою консенсусу. Для вироблення консенсусу має бути гнучкість у країн у тому, що вони були готові до цього. З іншого боку, звичайно ж, є низка принципових питань, які ми готові відстоювати. Інші країни, та ж Угорщина, не можуть вимагати від України більшого, ніж записано в нормативно-правових документах, якими регулюється те чи інше питання в рамках Європейського Союзу”, — сказав він.

Петренко звернув увагу, що вже проведено скриніг законодавства.

“І далі ми будемо це вже імплементувати. У принципі, багато питань, які Угорщина використовувала для того, щоб якось шантажувати або впливати на Україну, будуть зняті самі по собі, і особливих аргументів для Угорщини вже не буде. Тобто українська позиція може бути досить проста: ми робимо тільки так, як це продиктовано, рекомендується в рамках Європейського Союзу”, — сказав політолог.

За його словами, Україні в будь-якому разі треба буде вести діалог і з ЄС, і з країнами, які входять до Союзу.

“Ми повинні розуміти, що Україна є державою з великим аграрним сектором. Зараз державою з великим аграрним сектором у Європейському Союзі є Польща. І коли Україна стане членом ЄС, то допомога, яку отримує Польща від Євросоюзу, буде розподілятися вже по іншому. Потрібно буде працювати через двосторонні, тристоронні угоди з Європейським Союзом, всі ці моменти проговорювати, опрацьовувати та виробляти якийсь загальний підхід, який не буде викликати суперечності в інших країн”, — висловив думку Петренко.

Читайте також: Україна є членом європейської сім’ї: які кроки належить зробити Києву для вступу в ЄС (ВІДЕО)

Прямий ефір