Уряд Угорщини не готовий підтримувати рішення про початок переговорів з Україною про вступ до Європейського Союзу і виділення додаткових коштів для підтримки Києва без “періоду роздумів і стратегічного обговорення політики ЄС щодо України”. Про це сьогодні, 15 листопада, заявив міністр у справах Європейського Союзу Угорщини Янош Бока, повідомляє кореспондент телеканалу FREEДОМ.
“У грудні у нас буде підготовка до Європейської Ради, що, я вважаю, має вирішальне значення. На порядку денному будуть такі важливі речі, як розширення або перегляд багаторічного фінансового бюджету (передбачає створення механізму на виділення 50 млрд євро для підтримки України, — ред.). Позиція угорського уряду, яку я повторю сьогодні, полягає в тому, що нам потрібен період роздумів і стратегічного обговорення політики Європейського Союзу щодо України, і це має враховуватися в рішеннях Європейської Ради”, — заявив Бока.
До цього стратегічного обговорення, за його словами, Угорщина не може ухвалювати рішення щодо подальших кроків у процесі приєднання України або перегляду багаторічної фінансової структури.
Водночас представник Словаччини на зустрічі схвалив розширення Євросоюзу.
“Словаччина є великим прихильником розширення. Ми вітаємо пакет розширення Європейського Союзу. Але, звичайно, головним пріоритетом для нас є багаторічний фінансовий бюджет. Ми хотіли б зберегти бюджет для згуртованості. Що стосується війни в Україні, тут ми хотіли б зосередитися здебільшого на гуманітарній та цивільній допомозі. Це означає, що для нас дуже важлива допомога сусіднім з Україною регіонам, щоб отримати певні кошти на реконструкцію інфраструктури”, — заявив держсекретар Міністерства закордонних і європейських справ Словаччини Марек Ешток.
Читайте також: Підтримка України та санкції проти РФ — що пообіцяли глави МЗС країн ЄС за підсумками зустрічі в Бельгії (ВІДЕО)
Раніше політолог-міжнародник, директор Центру суспільних досліджень “Український меридіан” Дмитро Левусь сказав, що угорський прем’єр Віктор Орбан готовий блокувати перемовини щодо вступу України до Євросоюзу доти, доки не будуть враховані вимоги Будапешта щодо мови та освіти.