Позиція угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана щодо України в ЄС — упереджена, але Угорщина навряд чи завадить Україні стати членом Євросоюзу. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 26 червня, озвучив дипломат, надзвичайний і повноважний посол України в Республіці Хорватія, Боснії і Герцеговині (2010-2017 рр.) Олександр Левченко.
Він нагадав, що Україна взяла на себе зобов’язання виконати 11 пунктів, висунутих Угорщиною, щодо національних меншин.
“Наразі всі організації угорців в Україні підтримують її на шляху вступу до ЄС. Вони заявляли про те, що ситуація покращилася і, власне кажучи, абсолютно нормальна. Хочете ще 11 пунктів обговорити? Ми їх обговоримо. Про це заявила наша головна переговірниця, віцепрем’єр-міністерка з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина. Тим паче, що Угорщина вставила цю вимогу в загальну позицію Євросоюзу. Усе це буде розглянуто. Думаю, проблем не буде”, — зазначив Левченко.
Дипломат також акцентував, що Орбан постійно критикує Україну. Однак на загальну позицію Євросоюзу це не впливає.
“Ми знаємо позицію Орбана. Він постійно критикує Україну. Головна проблема — нібито угорська нацменшина. Але очевидно, що там усе куди глибше. Очевидна дуже велика зав’язка угорського політикуму на бізнес-структури, які співпрацюють із Росією. Можемо сказати, що це помітили не тільки ми і офіційний Брюссель, і Вашингтон. Тому, якщо буде вже надто все упереджено, то ми знаємо, що Євросоюз починає нервувати від такої неконструктивної позиції офіційного Будапешта. І попереджають про те, що, можливо, будуть ухвалюватися рішення в ЄС не консенсусно, скажімо, а відносною більшістю. Бо іноді позиція Угорщини йде повністю врозріз із консолідованою позицією Євросоюзу. А це неприйнятно, тому що ця позиція відома, вона має бути єдиною”, — наголосив спікер.
Левченко нагадав, що Україна подала заявку про вступ до ЄС на четвертий день після повномасштабного вторгнення РФ, у лютому 2022 року.
“Два роки тому нам дали статус кандидата. Політично — це вагома підтримка України. І з огляду на те, що переговорний процес не один рік триває, сподіваємося, що війна на той час закінчиться, і Україна буде вступати в ЄС уже в мирний час і нормально працюватиме на загальноєвропейське благо і на благо свого народу”, — резюмував дипломат.
Читайте також: Угорщина ніяк не може вплинути на переговорний процес України з ЄС — пояснення політолога
Нагадаємо, у Люксембурзі 25 червня розпочалася міжурядова конференція, в межах якої Україна і Європейський Союз розпочали переговори про членство.