Удари по цілях у РФ зламали плани противника, — військовий експерт

Українські захисники. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

З отриманням можливості бити по військових об’єктах на території Російської Федерації західною зброєю Україна змінила ситуацію на Харківському напрямку. На це, зокрема, вплинули удари по командних пунктах, які безпосередньо планували операцію наступу, а також удари КАБами по Харкову. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Валерій Рябих.

Ситуація, яка раніше була буденною для російських окупантів, коли можна було безкарно наносити удари по цивільних об’єктах, планувати операції із захоплення Харкова, тепер докорінно змінилася для противника, вважає експерт.

“Удари України, хоч ще й стримувані, скажімо так, партнерами, навіть на невелику глибину території РФ, дуже впливають на російський наступ і на плани ворога. І, відповідно, на збільшення втрат як серед військовослужбовців Російської Федерації, так і їхніх втрат у техніці””, — наголосив Рябих.

З моменту отримання дозволу на застосування західних озброєнь для ударів по військових цілях на території РФ Україна змогла переломити ситуацію на Харківському напрямку фронту, упевнений експерт.

“Було завдано удару по командному пункту шостої армії, яка і планувала операцію з наступу на Харків. І командувач якої віддавав злочинний наказ щодо застосування плануючих авіаційних бомб по торговому центру в Харкові, що приголомшило весь світ. Якраз за цим і пішли дозволи партнерів, зокрема і США, наносити удари по території Росії”, — зазначив Рябих.

Також, за його словами, українським військовим вдалося відтіснити зі своїх позицій російські комплекси С-300, які терористи застосовують не за прямим призначенням, для захисту своїх об’єктів від повітряних загроз, а для того, щоб завдавати ударів по Харкову.

“Крім того, на початку червня було завдано ударів, але про це мало говорять офіційно в Російській Федерації, по місцях зосередження військ на Харківському напрямку. Це зламало плани противника”, — доповнив спікер.

Валерій Рябих також звернув увагу на нещодавню заяву представника Ради національної безпеки США Майкла Карпентера, який офіційно підтвердив дозвіл застосовувати ЗСУ американську зброю по території РФ поблизу як Харківської, так і Сумської областей України.

“Зокрема, їм було сказано, що дозвіл щодо застосування американської зброї дозволяє українцям вести вогонь по російських позиціях прямо через кордон у Харківській області, а також у Сумській. Раніше, наскільки я пам’ятаю, подібних фраз ще не було, і все обмежувалося Харківською областю. Це також чіткий сигнал російським терористам, що цей рубіж дозволів буде зростати пропорційно тим агресивним діям, які Росія намагатиметься нарощувати”, — акцентував військовий експерт.

Він також наголосив, що, згідно зі Статутом ООН, Україна має законне право завдавати ударів по об’єктах на території країни-агресора. Зокрема і західною зброєю.

“Зараз і Україна, і партнери працюють над подальшим вирішенням питання про те, щоб зняти повністю обмеження і дати можливість Силам оборони діяти відповідно до статті 51 Статуту ООН, і реалізувати право на самооборону. Тому що це не Україна вторглася на територію Російської Федерації. Україна відбиває агресію. І, згідно зі Статутом ООН, це законне право — застосовувати військову силу у відповідь на агресію. І тут якраз Україна перебуває в цій позиції, і може застосовувати всі засоби для того, щоб запобігти агресії, щоб купірувати ті самі терористичні загрози, які походять від Російської Федерації”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: ЗСУ вдалося сповільнити наступ у Харківській області ударами по території Росії (ВІДЕО)

Нагадаємо, війська Російської Федерації не залишають спроб наступати в районі Вовчанська Харківської області. Але поступово ситуація починає складатися сприятливо для Сил оборони України.

Прямий ефір