Учитель у Росії — це тепер ідеологічний працівник, який прирівнюється до військових і силовиків, — Скоркін

Костянтин Скоркін. Фото: svoi.city

Школа завжди була основою тоталітарних режимів. Тиск на покоління, що підростає, в путінській Росії зростатиме. А російський учитель більше не сіє “розумне, добре, вічне”, а виконує “завдання партії”. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив незалежний журналіст і політолог Костянтин Скоркін.

Так він прокоментував доручення Путіна “запровадити покарання за пости в соцмережах, що ганьблять гідність вчителів”. Тобто під забороною можуть навіть опинитися публікації, в яких у такий чи інший спосіб можна буде відстежувати порушення прав дітей з боку вчителів. Журналіст погодився з думкою, що нав’язується аналогія з “дискредитацією” військових та армії.

“Це саме продовження в тих самих депресивних законах, які були ухвалені одразу після початку повномасштабного вторгнення до України. Уся ця цензура військова. Це говорить про те, що вчителі тепер прирівнюються до государевих слуг, силовиків. Тому що спочатку ці закони було ухвалено проти наклепу на адресу армії, потім було розширено на силовиків, ще були закони про захист від наклепу посадовців. І ось, нарешті, дійшла справа до вчителів. Тобто тепер учитель — це ідеологічний працівник. Практично цей закон говорить про те, що він прирівнюється до військових, поліції, Росгвардії. І тепер ще один стовп режиму з’являється — це вчитель. Тобто він не сіє розумне, добре, вічне, а він виконує ідеологічне завдання партії”, — сказав Скоркін.

І той, хто критикуватиме такого вчителя, відповідно, займається “дискредитацією” в його особі всієї державної політики, яка стоїть за спиною “справжнього”, такого “правильного” російського вчителя, додав політолог.

“Який проповідує дітям путінські ідеї про велич Росії, про те, що потрібно воювати з усіма сусідами, що України не існує тощо. Увесь набір цієї маячні приблизно знаємо, перелічувати його не варто. Справжній учитель — той, хто це все проповідує, відповідно, він буде тепер захищений цим законом про наклеп. Я не здивуюся, якщо він буде найближчим часом ухвалений і миттєво пройде всі читання в Держдумі тощо”, — підсумував Костянтин Скоркін.

Читайте також: Путінський режим вважає, що діти мають рости в усвідомленні, що Росія й далі воюватиме, і готові стати “гарматним м’ясом”, — Скоркін

Нагадаємо, раніше Скоркін заявив, що в РФ незгодних із владою намагаються змусити замовкнути, запресувати, вигнати з країни. Влада побоюється протестних настроїв. Після переобрання Путіна лібералізації режиму не відбудеться, влада “закручуватиме гайки” і посилюватиме тиск на суспільство.

Прямий ефір