Путінський режим вважає, що діти мають рости в усвідомленні, що Росія й далі воюватиме, і готові стати “гарматним м’ясом”, — Скоркін

Російський військовий на "патріотичному" уроці зі школярами. Ілюстративне фото: t.me/theinsider

Наразі російська влада перейшла до створення системи цільного мілітаристичного оброблення покоління, що підростає, зокрема на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) України. Молодь готують стати частиною воєнної машини Кремля. Путінський режим переходить у наступ і додавлює останні осередки інакомислення. Росіянам потрібно самостійно вести контрпропаганду і пояснювати дітям реальний стан речей. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив незалежний журналіст і політолог Костянтин Скоркін.

“Тому що у російської влади є розуміння, що покоління, що підростає, повинно рости в усвідомленні, що Росія і далі воюватиме, і вони повинні бути готові стати частиною російської воєнної машини, простіше кажучи, “гарматним м’ясом”. Тому ця ідея має бути загорнута в красивий глянцевий фантик. І над цим працюють пропагандисти, і вся виховна система додаткова до освіти. І сама освіта теж наповнюється цими компонентами у вигляді “уроків мужності”, “розмов про головне” тощо. Тобто створюється цілісна система, яка практично копіює стару радянську, але наповнена якимось новим, можливо, трохи сенсом”, — сказав він.

За словами журналіста, ця система охоплює всіх, починаючи з наймолодших класів. Існує дитяча організація для учнів молодших класів і дошкільнят “Орлята”. Далі — це “Рух перших”, воєнізована організація “Юнармія”, яку патронує Міністерство оборони. Плюс ще величезна кількість різних регіональних військово-патріотичних клубів, які також користуються заступництвом влади.

Крім того, додав Скоркін, активно до роботи всіх цих організацій зараз залучатимуть так званих “ветеранів СВО”, тобто учасників агресії проти України.

“При тому нікого не зупиняє навіть, що серед цих учасників можуть виявитися ті самі помилувані Путіним кримінальники, яких Пригожин збирав по тюрмах і які вижили. І зараз вони брязкають своїми медальками, ходять по школах тепер і розповідають дітям про патріотизм. Нікого це не бентежить. Був навіть кричущий випадок, коли такий громадянин виступив перед дітьми, а ввечері побив і вбив сусіда. Проте, головне ж, що він патріот. Найогидніше, що зараз Путін буквально намагається зомбувати дітей, покоління, що підростає, робити з них заздалегідь солдатів, росгвардійців та іншу нечисть”, — резюмував політолог.

Читайте також: РФ зіткнулася з катастрофічною нестачею кадрів для освітньої системи, — Ястребова

Нагадаємо, як заявила виконавча директорка “Східної правозахисної групи”, адвокатка, правозахисниця Віра Ястребова, для російського контексту не існує межі між патріотичним вихованням і мілітаризацією. У мілітарному вихованні молодого покоління Росія застосовує тотальний підхід для різного віку, починаючи з дитячого садка.

Прямий ефір