16 липня у РФ розпочинаються змагання у другій лізі Б, зокрема, в Підгрупі 1. Цим Російський футбольний союз (РФС) порушує рішення УЄФА, інформує FREEДOM з посиланням на Tribuna.
Так, РФС включила “Севастополь” та клуб з Ялти до Другої ліги. У РФ вирішили, що раз змагання не професійні, то можна — але УЄФА прямо це заборонила.
1 червня Футбольна національна ліга (аналог української ПФЛ) видала “Севастополю” атестат на участь у Другій лізі Б. 7 червня – “Рубіну” з Ялти.
Друга ліга Б — це четвертий за силою дивізіон у РФ.
“Там з цього сезону розпочалася реформа — Другу лігу поділили на два дивізіони, з яких вищий залишився професійним, а нижчий, зі слів російських чиновників, любительський”, — зазначає Tribuna.
Генеральний секретар РФС Максим Митрофанов, який входить до бази спортсменів, які підтримали війну, був чітким у визначеннях:
“Змагання є аматорським, воно проводиться під егідою ФНЛ. Це написано у документах”, — сказав він.
Своєю чергою, Комісія УЄФА з надзвичайних ситуацій ще у серпні 2014 року ухвалила рішення щодо статусу Криму під час незаконної анексії РФ.
“Комісія УЄФА з надзвичайних ситуацій вирішила, що будь-які футбольні матчі кримських клубів, організованих під егідою Російського футбольного союзу (РФС), не будуть визнаватися УЄФА до подальшого повідомлення”, — звучало у рішенні УЄФА.
Жодних чітко прописаних санкцій це рішення не передбачало.
“Власне, лишається питання — чи Друга ліга Б проводиться під егідою РФС, чи ні? Митрофанов у відповідь на питання про можливі санкції з боку УЄФА прямо сказав, що ні: “Жодних особливих постанов не було. Це якась позиція та листи. Вони стосувалися не прийому федерації футболу, надання особливого статусу Кримського футбольного союзу, яка не під юрисдикцією української федерації футболу. Вони мають свій правовий статус. Ми не повинні допускати до участі професійні футбольні клуби у професійних змаганнях. Це рішення ФНЛ, це їхнє змагання. Для цього є всі підстави“, — пише Tribuna.
Митрофанов частково має рацію — у регламенті Другої ліги Б справді прописано, що її організацією займається ФНЛ. Утім, Митрофанов маніпулює, коли каже, що “це змагання ФНЛ”, адже РФС у межах “консультацій” надає йому суддів, ліцензує стадіони, тренерів, трансферну систему та займається вирішенням спорів. Загалом, усе, що є у будь-якому турнірі.
Українська асоціація футболу 24 червня публічно звернулася з вимогою до ФІФА та УЄФА виключити РФС з їхнього складу:
“Бажання чиновників із країни-агресора залучити до змагань на території російської федерації команди з тимчасово окупованого Криму не залишилося поза увагою Української асоціації футболу. За останні пів року УАФ неодноразово реагувала на такі ганебні ініціативи, підтверджуючи свою позицію в офіційних листах на адресу президента ФІФА Джанні Інфантіно та президента УЄФА Александера Чеферіна”.
Нещодавно відкриті джерела повідомили, що “Севастополь” із тимчасово окупованого Криму отримав сертифікат для участі в Другій лізі Росії (третій національний дивізіон). Відповідне рішення ухвалено на засіданні національної футбольної ліги РФ. Також зазначається, що російські чиновники планують залучити до своїх змагань ще команди з Криму — “ТСК-Таврі”, “Рубін” та “Океан”. Усі ці команди походять із території, якій УЄФА надав особливий статус 2014 року.
Дозвіл на проведення таких дій фактично демонструє зневагу до позиції та рішень ФІФА й УЄФА, терпимість до воєнних злочинів російської федерації щодо України та нехтування правами людини й законами цивілізованого світу.
У зв’язку із зазначеним, УАФ наполягає на розгляді ФІФА та УЄФА даного протиправного процесу поглинання субʼєктів українського футболу російськими стейкхолдерами, вжитті заходів та пошуку можливостей для недопущення розвитку цього процесу в майбутньому.
“Також звертаємося до ФІФА та УЄФА з проханням розглянути можливість позбавлення РФС членства у ФІФА та УЄФА через доведену невідповідність вимогам статутів керівних органів світового та європейського футболу й цінностям всесвітньої футбольної родини”, — пише Tribuna.