У звільненні Криму військовий аспект буде вирішальним, — Братчук 

Ілюстративне фото: t.me/yellowribbon_ua

Звільнення Кримського півострова перебуває у військово-політичній площині. Проте саме військовий аспект зараз став вирішальним. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 22 травня, озвучив спікер Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук. 

Спікер звернув увагу на те, що після повномасштабного вторгнення Росії Крим повернувся в геополітичний порядок денний.

“До повномасштабного вторгнення РФ, як це не парадоксально, ми менше говорили про те, що півострів буде деокуповано саме військовим шляхом. Сьогодні, я думаю, звільнення Криму лежить у військово-політичній площині. Проте саме військовий аспект зараз став вирішальним і, впевнений, буде таким для деокупації Криму в найближчому майбутньому. Ясна річ, це не кілька місяців і, напевно, навряд чи до кінця року, як би нам не хотілося. У будь-якому разі ми розуміємо, що повномасштабне вторгнення Російської Федерації повернуло питання Криму в геополітичний порядок денний. Сьогодні Україна повноцінно заявляє про те, що Крим буде звільнений, зокрема військовим шляхом”, — сказав Братчук. 

Він нагадав, що Крим є на сьогодні великим мілітарним хабом для російських окупантів, який забезпечує насамперед угруповання ворога на Південному напрямку фронту. 

“У будь-якому разі, у Криму все починалося, напевно, Кримом, дійсно, все і закінчиться”, — доповнив спікер. 

Україна сьогодні має політичну волю і відповідні військові ресурси для того, щоб продовжувати питання повернення Криму, тримати його постійно на порядку денному, наголосив Братчук. 

“Також ми говоримо про те, що в України з’явилися, судячи з усього, засоби вогневого ураження, які можуть знищувати, зокрема, і ворожі ракетоносії, які перебувають на бойовому чергуванні. Корабель “Циклон” (ліквідований Силами оборони, — ред.) постійно перебував на бойовому чергуванні, тому що був одним із елементів протиповітряної оборони російських окупантів саме в Криму. Тому і ракетоносії окупантів у Новоросійську, в будь-якому разі, під загрозою. І, напевно, головне завдання російського флоту сьогодні — спробувати втекти на Каспій. У будь-якому разі, битва за море триває. Упевнений, що в України все вийде”, — резюмував експерт. 

Читайте також: Так і не зробив пострілу “Калібрами”, — Братчук про знищення корабля РФ “Циклон”

Раніше колишній командувач Силами США в Європі генерал Бен Ходжес зазначив, що ударами по військових об’єктах Росії в окупованому Криму Сили оборони України створюють умови, які роблять цю територію непридатною для супротивника.

Прямий ефір