Україні потрібно вести діалог із усіма країнами ЄС, пояснюючи природу війни та агресивного режиму Росії, — Подоляк

Михайло Подоляк. Фото: uatv.ua

Прем’єр Угорщини Віктор Орбан під час зустрічі своєї партії “Фідес” заявив, що європейські країни бачать війну РФ проти України “як свою власну і ведуть її як свою власну”, а Будапешт нібито виступає за мир і “не почне воювати на будь-якому боці”. Цю заяву в ефірі телеканалу FREEДОМ прокоментував радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк. Він наголосив, що будь-яка країна має право мати свою позицію, але на загальний європейський погляд стосовно агресії РФ і допомоги Україні це впливу не має.

Подоляк нагадав, що Орбан постійно артикулює таку позицію і надалі наполягатиме на ній. До цього потрібно спокійно ставитися.

За словами радника глави ОПУ, найближчим часом відбудеться зустріч на рівні представників України та Угорщини, на якій обговорюватимуть питання про позицію Угорщини і щодо війни РФ, формули миру, фіналізації війни, двосторонніх відносин Києва та Будапешта.

“З будь-якими країнами, особливо тими, що входять до Європейського Союзу, важливо вести дискусії, діалоги, пояснюючи природу війни, російського режиму, тому що слово “мир” тут не застосовне. Російська Федерація є країною-агресором, яка напала з однією метою — знищення іншої держави. Тобто тут про мир говорити не можна”, — акцентував Подоляк.

Європейський Союз, каже він, оцінює всі ризики для Європи, розуміє їх і, відповідно, веде ту політику, яку вважає за необхідну на даному етапі.

“Це, передовсім, безумовна підтримка України, зокрема військова, це максимальна ізоляція Росії, відмова від будь-яких комунікацій із РФ і ставка на її програш. Будь-яка країна Угорщина, Словаччина, будь-які інші можуть мати свою позицію з цього питання. Але на загальну європейську позицію це не впливає”, — підкреслив спікер.

Міжнародне право чітко трактує: Росія є безумовною країною-агресором, яка невмотивовано напала на Україну. Україна веде винятково оборонну війну. Ставка в цій війні — виживання суверенної країни, доповнив гість ефіру.

“Європейський Союз чудово розуміє і мотиви війни, і ставку цієї війни, і тому підтримує Україну в повному обсязі. Для ЄС підтримка України є також і захистом європейських цінностей, оскільки очевидно, що РФ не задовольниться лише нападом на Україну і продовжуватиме ескалацію на інших напрямках. Це і південь, і північ Європи. Мається на увазі Молдова, країни Балтії, а також Балканські країни, позаяк Росія все ще не полишає надії знову повернутися до балканських війн. Європа прекрасно це розуміє”, — сказав Подоляк.

Будь-яка країна Європейського Союзу має свої національні інтереси і заявляє про них. Вони можуть йти врозріз із загальноєвропейськими цінностями, доповнив він.

“Але для України важливо вести діалог з усіма країнами, пояснюючи, що в разі неправильного фіналу цієї війни інтереси цих країн теж будуть під загрозою, попри те, що вони не готові в повному обсязі підтримати солідарність із Україною, яку демонструє Європейський Союз”, — резюмував Подоляк.

https://youtu.be/ifc_mKkCzEw

Читайте також: Реформа Євросоюзу змусить Орбана та Фіцо вбудуватися в політику Європи, — Гозман

Нагадаємо, українська делегація на чолі з прем’єром Денисом Шмигалем відвідала Словаччину.

Прямий ефір