Відбуваються дебати на пост президента Єврокомісії: кандидати висловилися про підтримку України

Ілюстративне фото: wikipedia.org

Головним пріоритетом для Європейського Союзу у сфері оборони має бути підтримка України. Про це сьогодні, 23 травня, під час дебатів кандидатів на пост президента Європейської комісії заявила чинна очільниця Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент FREEДОМ в Європі.

Урсулу фон дер Ляєн на пост президента висунула Європейська народна партія.

“Передусім, ми маємо підтримати Україну. Україна веде війну за свободу проти гноблення. Це війна демократії проти автократії. Україна бореться за наші цінності та усі вільні нації. Тому ми маємо насамперед підтримати Україну і, звичайно ж, одночасно посилити власну оборону”, — заявила чинна очільниця Єврокомісії.

Кандидат від Партії європейських соціалістів, чинний єврокомісар із соціальних прав Ніколас Шмідт застеріг від переговорів із Росією на умовах Москви.

“Я постійно чую цю цифру, скільки ми витрачаємо і наскільки менше витрачають росіяни. Ви повинні подивитися, що відбувається щоночі в небі України. Бомблять дітей, бомбардують лікарні, цивільні установи, будинки. В Україні руйнують звичайні будинки. І якщо ми не явно підтримуватимемо Україну, то ми знаємо, що росіяни будуть прямо біля наших кордонів. Вони перетворили свою економіку на військову економіку. Все йде на оборону. Так, усі хочуть миру. Але за яких умов? На умовах Путіна, коли він каже, що моє — те моє, а твоє — тема для переговорів. Це Сталін! І ми не можемо вступати в таку угоду”, — наголосив Шмідт.

Фон дер Ляєн представляє найбільшу парламентську групу, яка об’єднує 176 депутатів. Групу соціалістів Шмідта представлено 139 депутатами. Загалом зараз у Європейському парламенті 705 депутатів.

Читайте також: Фон дер Ляєн пропонує план захисту Євросоюзу від іноземного втручання — подробиці

Нагадаємо, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн на Європейському економічному конгресі в Катовіце (Польща) заявила, що Володимир Путін хоче повернути до Європи імперії та автократії, порушивши заснований на правилах порядок.

Прямий ефір