У Європейському Союзі сформовано нове керівництво, яке налаштоване ще більш проукраїнськи. Таку думку сьогодні, 17 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.
“По суті, в Європарламенті виграла партія керівника Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, і по суті, з її великим впливом й тих політичних сил, які пов’язані безпосередньо з нею, які є партнерськими для неї, вона формувала відповідне керівництво. Ми бачимо, що в принципі, хоча там змінилася позиція головного дипломата з Борреля на Каллас з Естонії, але це, в принципі, скажімо так, Каллас… Єдине, у чому різниця — те, що вона жінка, що вона молодша й що вона ще більш налаштована проєвропейськи та проукраїнськи”, — сказав він.
Політолог підкреслив, що Європейському Союзу вдалося об’єднатися на виборах та не допустити “правового повороту”.
“Тому, власне кажучи, справді, дійсно, проєвропейськи орієнтовані сили змогли об’єднатися, змогли знайти консенсус навіть у своїх десь різних позиціях, але при цьому прекрасно розуміли, які ризики стоять перед Європейським Союзом та хто здатен їх ефективно вирішити… Ці центристські політики, які зараз зайшли в керівництво Європейського Союзу, вони вже сприймають Україну як значущу частину Європейського Союзу. Щонайменше, дуже серйозно сприймають її з погляду власної безпеки і, скажімо, такого фронтиру, такої буферної зони, зони безпеки, якщо хочете, перед реальними загрозами реальної ескалації та гібридних ескалацій з боку Російської Федерації”, — сказав Буряченко.
Він також зазначив, що в ЄС намагаються не допустити внутрішнього розбалансування, яке провокує угорський прем’єр Віктор Орбан та деякі інші ультраправі сили.
“Орбан зараз є найбільшим викликом для Європейського Союзу. Тому що коли, скажімо так, країна, яка ротаційно очолює Європейський Союз, солідарна у своїх баченнях й напрямах дій, як щойно була та сама Бельгія, то в принципі, нічого особливо не відбувається. Але коли приходить Угорщина, яка сьогодні летить до Москви, завтра до Пекіна, післязавтра до Трампа на сніданок, то, звісно ж, серйозне розбалансування відбувається в самому Європейському Союзі. Тому насправді зараз у Євросоюзу стоїть надзвичайно серйозний виклик у тому, щоб провести, перш за все, внутрішні реформи та не допустити розбалансування внутрішніх політик та єдиної, консолідованої, проєвропейської та проукраїнської опозиції такими країнами, як Угорщина, такими лідерами, як Орбан, й такими фракціями, як він зробив у Європарламенті”, — сказав Буряченко.
Читайте також: Нове керівництво ЄС: чи зміниться політика щодо України (ВІДЕО)
Раніше повідомлялося, що лідери 27 країн-членів Європейського Союзу погодили нове керівництво ЄС на п’ять років. Урсула фон дер Ляєн продовжить очолювати Єврокомісію. Президентом Європейської Ради затверджений Антоніу Кошта, який донедавна був очільником уряду Португалії. А керівницею дипломатичної служби ЄС, тобто верховним представником Європейського Союзу з безпеки та зовнішньої політики, стане Кая Каллас.