Наступного тижня у США відкриється 78-а сесія Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй (ООН). У Нью-Йорку зберуться світові лідери та делегації всіх держав-членів ООН. Приїде і президент України Володимир Зеленський. Які питання обговорять на зустрічі, і чого від неї чекати, інформує FREEДОМ.
До Нью-Йорка вже прямують світові лідери. У будівлі на Іст-Ривер зберуться президенти, монархи та прем’єр-міністри, а також високопоставлені делегації з усіх 193-х держав, що входять до складу ООН. Будуть також представники країн глобального Півдня. Відвідає щорічну зустріч лідерів ООН і президент України Володимир Зеленський. Також він візьме участь у засіданні Радбезу ООН з питань України. Цю інформацію вже підтвердили й в Білому домі. Як зазначив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван, Джо Байден зустрінеться з українським колегою після його участі в Генеральній асамблеї ООН.
“Я думаю, що Зеленський із нетерпінням чекає на можливість не тільки побачити президента Байдена тут, у Білому домі, а й побачити лідерів Конгресу від обох партій, щоб довести, що Сполучені Штати — це важливі друзі й партнери для України впродовж усієї цієї жорстокої війни, і що Сполученим Штатам варто продовжувати бути ними й надалі”, — заявив Салліван.
Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, яка вже прибула до Сполучених Штатів, закликала до “фундаментальних реформ” Організації Об’єднаних Націй, щоб вона відображала нинішню ситуацію у світі.
“ООН потребує реформ, щоб її система стала більш справедливою, інклюзивною та дієздатною. Йдеться, зокрема, про розширення постійних членів Ради безпеки Організації шляхом долучення Бразилії, Індії, Німеччини та Японії. Рада безпеки ООН, яка все ще представляє світ XX століття, застаріла. Лише в разі операційного оновлення Радбез стане місцем, де світова спільнота зможе спільно розв’язувати свої проблеми в довгостроковій перспективі”, — зазначила Анналена Бербок.
Модернізувати та зміцнити заснований на правилах світовий порядок закликав і верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Про це він написав у своєму блозі.
“Ми знову використовуватимемо цьогорічний тиждень високого рівня, щоб пояснити нашу непохитну підтримку України та згуртувати країни з усіх куточків світу, щоб об’єднатися з нами в захисті статуту ООН і відмові від російського неоімперіалізму. Ми не можемо повернутися у світ, де сила дає право. Це поставить під загрозу безпеку всіх держав — великих і малих, особливо країн, що розвиваються”, — йдеться в повідомленні Борреля.
Щоб знайти дієві розв’язання всіх цих проблем, необхідна співпраця та підтримка всіх членів міжнародної спільноти. До цього закликав голова 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН Денніс Френсіс.
“Зобов’язання, які ми приймаємо сьогодні, формуватимуть світ завтрашнього дня. Наша місія на наступний тиждень і далі полягає в тому, щоб перетворити цілі в галузі сталого розвитку зі спадщини надії на яскраву живу динамічну реальність миру, процвітання, прогресу та стійкості для всіх”, — наголосив він.
Очікується, що під час 78-ї сесії Генеральної асамблеї ООН лідери держав-членів організації узгодять орієнтований на конкретні дії “пакт на майбутнє”, а також обговорять наслідки російської війни проти України для світу та питання продовольчої безпеки.
Читайте також: “Геополітична подія №1”: майбутню зустріч президентів України і США оцінив політолог
Нагадаємо, 19 вересня в Нью-Йорку розпочинається тиждень високого рівня Генеральної асамблеї ООН. Очікується, що для участі в ньому прибуде глава Української держави Володимир Зеленський. Також стало відомо, що на засіданні Ради безпеки ООН щодо України планує бути присутнім міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.