У США розгорнулася напружена боротьба за місця в Конгресі — ситуація за тиждень до виборів (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

До кінця передвиборчої кампанії у США та дня голосування залишився тиждень. Вибори відбудуться у вівторок, 8 листопада. У штатах розгорнулася чи не найнапруженіша боротьба за місця в Конгресі від моменту перемоги Джозефа Байдена на президентських виборах два роки тому. Йдеться про Пенсільванію, Неваду та Аризону. Це обумовлено ймовірністю, що контроль над двома палатами Конгресу може повернутися республіканцям, повідомляє FREEДОМ.

Місяці виборчої кампанії позаду, але визначальною для політичних сил стане останній тиждень. Голосування лише в кількох штатах визначить, чи вдасться демократам зберегти хитку більшість в обох палатах Конгресу США.

Президент Байден відвідав Пенсільванію. Один із небагатьох ключових штатів, де боротьба особливо напружена. На місце у Сенаті тут претендує демократ Джон Феттерман. Нещодавно він переніс інсульт.

“Це підкосило мене. Але я швидко набираю форму”, — сказав кандидат від Демократичної партії США.

Йому протистоїть Мехмет Оз, якого підтримав колишній президент Трамп.

“Якщо Трамп балотуватиметься в президенти, підтримаю його. Але сьогодні йдеться не про конкретних кандидатів, а загалом про те, як ми збираємось оточити американців турботою про їхню безпеку”, — заявив кандидат від Республіканської партії США.

За результатами опитувань, жодна з партій не має явної переваги. Гонка надто щільна. Але у США за довгі роки намітилися свої тенденції.

“Після двох років перебування у Білому домі президент та його партія починають втрачати вплив на виборців. Люди підбивають проміжні підсумки. Бачать, що не всі виборчі обіцянки виконані. І зростає розчарування. А зараз на це нашаровується інфляція, високі ціни на заправках, що прямо позначається на кишенях виборців”, — каже політичний аналітик Кейсі Бергат.

У штаті Джорджія, де вже в розпалі дострокове голосування, на економічні чинники у виборчій боротьбі накладаються ще й моральні. Республіканця Хершела Уокера, який виступає проти абортів, звинувачують у тому, що він заплатив своїй подрузі, щоб вона зробила аборт.

“Вся ця історія навколо аборту — брехня”, — заявив кандидат від Республіканської партії США Уокер.

За даними опитувань, розрив між Уокером та чинним сенатором-демократом від Джорджії — колишнім пастором Рафаелем Уорноком, невеликий.

“Думаю, що багато наших проблем походять від того, що розмови ведуться не навколо політики, а навколо політиків”, — висловив думку кандидат від Демократичної партії США Рафаель Уорнок.

А в Аризоні ключовою передвиборчою темою стала еміграція. У своїх висловлюваннях сенатор-демократ Марк Келлі дистанціюється від адміністрації Байдена.

“Я завжди був за посилений контроль над кордоном. Якщо демократи помилялися в цьому питанні, я завжди йшов проти них. Зокрема проти президента”, — заявив сенатор від Демократичної партії США.

Його республіканський суперник Блейк Мастерс, як і багато кандидатів, персонально підтримані Трампом у всій країні, продовжує стверджувати, що результати президентських виборів 2020 року були підтасовані. Навіть попри провал у судах численних позовів із цього приводу.

“Якби великі технологічні та медіакорпорації, а також ФБР не доклали руку до обрання Джо Байдена, президент Трамп і сьогодні перебував би у Білому домі”, — вважає кандидат від Республіканської партії США Блейк Мастерс.

Така сама гостра боротьба за всі 435 місць триває і у Палаті представників. Поки що там більшість із перевагою у 8 місць у демократів.

Читайте також: Чи зміниться підтримка України від США після виборів до Конгресу — обговорюємо з експертами

Нагадаємо, 1 листопада в Ізраїлі відбулися вибори до Кнесету — державного парламенту. Країна вже довго перебуває у стані затяжної політичної кризи. Протягом останніх 3,5 роки це вже п’яті вибори. Попередній уряд протримався менш як рік.

Прямий ефір