У США дуже багато важелів тиску, щоб змусити РФ до мирних переговорів, зокрема й через Китай, — політолог

Дональд Трамп. Фото: cnbc.com

Новообраний президент США Дональд Трамп назвав війну Росії проти України головним своїм пріоритетом після інавгурації. Водночас він поки тільки формує свою концепцію закінчення війни. Росія, до речі, теж не показує своєї готовності до мирних переговорів. Але, найімовірніше, у Трампа знайдуться вагомі аргументи посадити РФ за стіл переговорів. Такою думкою сьогодні, 12 грудня, в ефірі телеканалу FREEДOM поділився політолог Ігор Чаленко.

“Наразі формується концепція, про що Трамп прямо сказав в одному зі своїх інтерв’ю. Але якщо Російська Федерація після ознайомлення з готовою концепцією не буде показувати сигналів про готовність до переговорів, то ми можемо побачити і політику батога з боку Трампа. Наприклад, посилення економічних санкцій, зокрема щодо нафтогазової російської галузі — зокрема посилення санкцій проти тіньового флоту РФ”, — зазначив політолог.

За його словами, насправді у США є досить багато важелів, щоб вплинути на Москву, як прямо з боку Вашингтона, так і за участю Китаю. І тут дуже багато залежатиме і від позиції самого Китаю.

“Я думаю, у команди Трампа зараз немає єдиної думки щодо Російської Федерації. Ми пам’ятаємо заяву про бажання розрізати вузол між Китаєм і РФ. Але я думаю, що за нинішніх обставин це зробити просто нереально. Тому, я думаю, команда Трампа прийде до розуміння необхідності подальшого тиску на Російську Федерацію і з погляду, зокрема, якраз геополітичного протистояння з Китаєм. На першій стадії ми маємо публічні спроби з боку нової адміністрації налагодити добрі стосунки з Сі Цзіньпіном. Але нова команда підібрана таким чином, що протистояння США і Китаю увійде в нову стадію. Просто питання — який інструментарій буде використовуватися під час цього процесу. І чим більше спостерігатиметься ослаблення безпосередньо Москви, також спостерігатиметься ослаблення і Пекіна”, — вважає гість ефіру.

Читайте також: Дії Росії вказують, що вона готується до конфронтації з НАТО, потрібно витрачати на безпеку більше, — Рютте

Прямий ефір