У співпраці Росії з Північною Кореєю є дві проблеми — подробиці від Коваленка

Кім Чен Ин та Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

У співпраці Росії з Північною Кореєю є політична і логістична проблеми. Про це сьогодні, 18 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За його словами, у Північної Кореї, дійсно, є широка номенклатура корисних для Росії боєприпасів. При цьому експерт переконаний, що без згоди Китаю жодних поставок відбуватися не буде.

“Без узгодження з Пекіном жодні рішення зовнішньополітичної категорії Північною Кореєю не ухвалюються. Якщо це узгодження дало зелене світло, то, отже, й Китай до цього причетний. І якою може бути відповідь? Накладуть на Китай санкції? Не думаю, хоча ймовірність теж дуже цікава. Але в Китаю велика кількість проблем зовнішньополітичного характеру, наприклад, той самий Тайвань. А за таких розкладів, хто гарантує, що у відповідь на постачання Росії 152-міліметрових боєприпасів у Тайваню не з’явиться та номенклатура високотехнологічних, якісних озброєнь, якої не було, наприклад, ще рік тому? Ніхто цього не гарантує. Від якої країни? У Тайваню багато є партнерів, які можуть поставити подібного роду озброєння. Тож чи потрібно це Пекіну? Швидше за все, ні, ніж так”, — сказав Коваленко.

Крім того, на його думку, поставки в Росію боєприпасів із Північної Кореї розв’язують руки таким країнам, як Південна Корея або Японія, у питаннях нарощування забезпечення України тим чи іншим озброєнням.

“Тому ця співпраця — це більше головного болю для Пекіна і в певному сенсі гірше буде самій же Росії на полі бою, ніж вона знайде вихід з положення. Щоправда, за всіх вищевикладених варіантів найбільш незачепленою цими всіма моментами залишається Північна Корея”, — вважає Коваленко.

Ще однією проблемою залишається логістика, оскільки складно налагодити регулярне постачання боєприпасів на відстані, що перевищує 10 тис. км, з таким плечем підвезення, щоб вони повністю задовольняли фронт.

“І поставок цих не буде. Можуть бути ситуативні рішення на якійсь локації щодо забезпечення пропорційної кількості боєкомплекту дивізіону, наприклад. Можливо, розв’язання проблеми якоїсь ділянки фронту із ситуативним забезпеченням від постачання до постачання. Але так, щоб уся зона бойових дій мала пропорційне забезпечення боєприпасами з Північної Кореї в режимі 24/7 та які б вирушали б на схід, — ні. Тобто проблема як така з дефіцитом боєприпасів якщо й вирішиться, то тільки ситуативно й тільки на окремих ділянках”, — сказав Коваленко.

Він також зазначив, що Північна Корея може знімати зі зберігання ті боєприпаси, у яких уже сплив термін придатності, і які слід утилізувати, та відправляти до Росії.

“І, власне, там як пощастить, вистрілить – не вистрілить, розірветься в стовбурі – не розірветься, особливо з огляду на ту артилерію, яку зараз застосовує Росія, в основному теж зняту всю зі зберігання, ще 50 – 60-х років”, — сказав експерт.

Читайте також: Підсумки зустрічі Путіна з Кім Чен Ином: загрози застосування північнокорейської зброї у війні проти України обговорюємо з експертами

Нагадаємо, військовий аналітик Ян Матвєєв вважає, що керівник КНДР Кім Чен Ин й президент РФ Володимир Путін досягли певних домовленостей. Путіну від КНДР вочевидь необхідне озброєння, а ось Північна Корея могла зажадати в обмін великих грошей, продовольство, нафту та навіть ядерні технології. Про що конкретно домовилися диктатори достовірно не відомо.

Прямий ефір