У Скарбниці Національного музею історії України представили колекцію “Скіфського золота”

Презентація колекції "Скіфського золота". Фото: mcip.gov.ua

Колекцію “Скіфського золота”, що повернулося з Нідерландського музею після 10-річної судової тяганини, презентували сьогодні, 28 листопада, у Скарбниці Національного музею історії України. Це 565 артефактів, серед яких — античні скульптури, скіфські та сарматські прикраси, китайські шкатулки, створені дві тисячі років тому, повідомляє FREEДОМ.

Перед широкою громадськістю артефакти постануть на виставці в День соборності — 22 січня наступного року. Про це заявив тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. Безцінні експонати з чотирьох музеїв Криму зберігатимуться в Національному музеї історії України. Їх передадуть кримським музеям тільки після звільнення тимчасово окупованого Росією півострова.

“Колекція розмитнена і перебуває в Україні — у стінах сховища Національного музею історії України. Саме в цьому місці знаходиться найбільша кількість скіфських предметів, зокрема, “Скіфського золота”. Ті 565 предметів, які зараз повернулися, будуть долучені до цієї колекції, але обов’язково після повернення Криму, після того, як ми відновимо роботу кримських музеїв під прапором України, ці артефакти передадуть саме туди, звідки свого часу вони розпочали свій європейський шлях”, — зауважив тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

“Цей кейс хоч і був для нас юридичним абсурдом, у своїй позиції ми не сумнівалися, усвідомлювали сильну обґрунтовану юридичну позицію України. Російська Федерація пішла шляхом розтягування цього процесу, робила це свідомо: мурзали кожне рішення і кожну апеляцію, кожен крок, намагалися дискредитувати Україну. Але врешті-решт, справедливість є. І ця справа дає розуміння, що всі інші справи, які ми маємо, так само будуть переможними”, — впевнена перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

Читайте також: 2694 кг культурних цінностей під назвою “Скіфське золото”: деталі повернення скарбів Криму в Україну (ВІДЕО)

Нагадаємо, Верховний суд Нідерландів постановив, що “Скіфське золото”, яке роками було предметом судової тяганини, має бути повернуто Україні.

Після майже десяти років судових процесів “Скіфське золото” з колекцій кримських музеїв, представлених на виставці “Крим: золото і таємниці Чорного моря” в Амстердамі, повернулося в Україну.

Прямий ефір