У роспропаганді для школярів Україна відходить на другий план, на першому — німці, французи, “англосакси”, — Лисянський

Павло Лисянський. Скріншот: uatv.ua

Соціально-економічна ситуація в Росії така, що для диктаторського режиму очевидно: без розв’язання нових воєн учасники агресії проти України можуть розгорнути зброю у бік влади. Саме тому Кремль готує ресурси для нових нападів, мілітаризуючи дітей та штучно конструюючи образ ворога. Про це розповів директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки, засновник “Східної правозахисної групи” Павло Лисянський в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Диктаторський режим розуміє, що може статися те, що сталося 1917 року, коли нижчий клас Російської Федерації просто розгорне зброю проти диктаторського режиму. Тому вони готують, виховують нове покоління для того, щоб кинути їх теж у військову агресію і таким чином реалізувати те, чого вони навчали”, — пояснив правозахисник.

За його словами, як ворога російським дітям пропаганда пропонує не лише українців.

“Для наших європейських та міжнародних партнерів необхідно пояснити та роз’яснити, чому вони зараз навчають дітей… У пропагандистських підручниках, друкованих засобах масової інформації тощо Україна вже йде на другий план. Вона є, але вона йде на другий план. На першому плані — це німці, це французи, це, як вони називають, англосакси, це США. Тобто вони готують на ідеології вбивства саме мешканців цих країн. І це мало б протверезити наших міжнародних партнерів”, — вважає Павло Лисянський.

Нагадаємо, у НАТО побоюються розширення російської агресії на інші країни. Генсек Альянсу Єнс Столтенберг упевнений: Путін готує економіку до тривалої війни. Про те, що Російська Федерація може напасти на інші держави в Європі, кажуть політики у Швеції, Норвегії, Данії та Німеччині. Розходяться лише у передбачуваних термінах початку агресії.

Прямий ефір