У Росії збільшили оплату за укладення контракту з армією до 1 млн рублів — коментар експерта

ЗС РФ. Фото: ТАСС

У Росії збільшується розмір одноразової виплати за укладення контракту з Міністерством оборони. Починаючи з 1 квітня, сума цієї виплати зросла до 1 млн рублів. Про це сьогодні, 20 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політичний експерт, соціолог Ігор Ейдман, зазначивши, що це може призвести до катастрофічних наслідків для економіки країни-агресора.

“Напір за контрактом — посилюється, на це починають виділяти дедалі більше грошей і контрактників купують дедалі дорожче. Наприклад, у моєму рідному Нижньому Новгороді мерія спільно з іншими державними установами дає тільки за підписання контракту — 1 млн рублів”, — сказав він.

Ейдман наголосив, що в майбутньому вартість контрактів із російською армією зростатиме. Однак у якийсь момент економіка країни-агресора не встоїть.

“На цій хвилі економіка може просто зламати собі шию. Неможливо нескінченно збільшувати витрати на війну і контрактну армію. Це, по-перше, різко стимулює інфляцію. І ми бачимо, як інфляція підвищується, а люди, не пов’язані з війною, від цього страждають. Їхні доходи не зростають, а ціни зростають через дармові гроші, які отримують контрактники”, — підкреслив він.

По-друге, за його словами, зростає дефіцит державного бюджету Росії.

“За оцінками експертів, у Росії станеться економічна катастрофа, якщо ситуація буде так і далі тривати. Оскільки доходи зростати не будуть, вони скорочуватимуться, перш за все, від експорту, а витрати на війну і витрати на контрактну армію збільшуватимуться”, підсумував Ігор Ейдман.

Читайте також: Кремль гостро потребує “гарматного м’яса” — Путін пішов на черговий підкуп (ВІДЕО)

Зазначимо, що з 1 квітня 2024 року в Краснодарському краї виплата під час укладення контракту з Міноборони РФ збільшилася до 1 млн рублів, разом із федеральною виплатою, що становить 195 тис. рублів, жителі регіону можуть отримати майже 1,2 млн рублів.

Прямий ефір