У Росії відбувається розгул насильства з боку учасників війни проти України — подробиці від Романової

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Тільки за офіційними даними судової влади РФ, 192 учасники “СВО” були засуджені за насильницькі злочини в Росії, але кількість таких злочинів набагато більша. Про це сьогодні, 12 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла директорка фонду “Русь Сидящая” Ольга Романова.

“Насправді злочинів, які скоюють люди, які повернулися з війни, набагато більше… Якщо взяти всі повідомлення про злочини, по-перше, багато є нерозкритих злочинів, а по-друге, врахуймо, що є закон про дискредитацію учасників “спеціальної військової операції”, зокрема про дискредитацію добровольців. Це, наприклад, означає, що якщо жінка подає заяву про зґвалтування, їй можуть дуже легко та швидко пояснити, що це вона заявляє з метою дискредитації учасників “спеціальної військової операції”. І вона ще 10 разів подумає”, — сказала вона.

Романова зазначила, що у РФ самі потерпілі розуміють, що можуть виявитися обвинуваченими в “дискредитації”, тому про злочини не завжди заявляють.

Вона також повідомила, що злочинці в Росії йдуть на фронт по другому або навіть третьому колу.

“Тому що за новими поправками до Кримінального, Кримінально-процесуального кодексу вони потрапляють до СІЗО та можуть миттєво заявити про те, що вони хочуть іти на фронт, і не буде ні суду, ні терміну — нічого. Тобто це товар багаторазового використання. Ну, і за новими поправками з війни вони вже не повернуться. Друга річ, дуже важлива: потерпілих більше в Росії немає як класу, якому потрібно хоча б співчувати, не кажучи вже про те, що допомагати. Якщо твій кривдник іде з вироком на “спеціальну військову операцію”, пред’явити йому позов не можна. Такий закон. Якщо ти на війні, тобі не подають позов. А якщо людина скоїла злочин щодо тебе, твоєї дочки, твого сина, твоєї мами, і вона до суду не дійшла, хто винен? А ніхто. Ми просто не будемо із цим розбиратися. Просто нічого не було. Забудь. Нічого не було. Зовсім нічого”, — сказала Романова.

Директорка фонду “Русь Сидящая” наголосила, що в росіян, зокрема в суддів, прокурорів, слідчих або поліції, “у голові відбувається розрив” між злочином та покаранням.

“І, до речі, з приводу статистики — 192 злочини. Річ у тім, що це люди, яким з якихось приводів не встигли зняти судимість. Я нагадаю, що тих, хто повернувся з фронту й помилуваних, вичищають із судових баз, і їхній новий скоєний злочин для багатьох, для більшості, для 99% спостерігачів — це їхній перший злочин. Їх неможливо знайти в судових базах”, — підкреслила вона.

Читайте також: Таємним звільненням ґвалтівників, убивць та педофілів Путін запустив ланцюжок насильства, який не зможе зупинити, — журналіст

Раніше видання “Новая газета Европа” повідомило, що, згідно з офіційними даними судової влади РФ, за два роки війни, яку Росія веде проти України, окупанти після повернення додому були звинувачені у 192 насильницьких злочинах. Зокрема, 49 справ було порушено за вбивство, 143 фігуранти проходили як обвинувачені у справах про заподіяння шкоди здоров’ю різного ступеня тяжкості, з них 26 — завершилися смертю потерпілого. Серед засуджених за злочини проти життя і здоров’я кожен шостий — військовий РФ.

Прямий ефір