Акція “Безсмертний полк”, яка 9 травня проводилася в РФ з 2012 року, не відбудеться. Британська розвідка вважає, що причина — спроба приховати втрати у війні проти України. Цю версію в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 24 квітня, підтримав політтехнолог Тарас Загородній.
Він зазначив, що акція, на яку росіяни приходять з портретами родичів, які загинули у радянсько-німецькій війні (1941-1945 рр.), завжди була покликана перекинути місток між “діди воювали — онуки воюють”. Тому, як пояснює гість ефіру, влада не може заборонити принести на акцію портрети учасників російсько-української війни. Якщо ж вони їх принесуть, то “мозаїка складеться”: стануть очевидними втрати РФ у цій війні.
“Було надано вказівку російським ЗМІ, щоб вони не приховували втрати, тому що російська влада розуміє, що це буде ще гірше, але ретельно їх фрагментували. Тобто давали інформацію по шматочках, щоби неможливо було скласти повну мозаїку і зрозуміти, скільки людей загинуло… Вони не можуть заборонити, щоб на “Безсмертний полк” виносили портрети цих людей, які загинули на війні в Україні, оскільки це суперечить самому духу заходу. Тому, звичайно ж, на акції одразу б ця мозаїка склалася”, — пояснює політтехнолог.
Тим не менш, він вважає, що спроба приховати реальні втрати російської армії у війні проти України — не єдина причина скасування “Безсмертного полку”.
“Я думаю, що вже бояться масових заходів, оскільки там можуть звучати, зокрема, антивоєнні гасла. Після початку мобілізації в Російській Федерації невдоволення тим, що відбувається, пішло вниз. Росіяни з самого початку війни готові були спокійно відправляти свою армію в Україну, але за умови, якщо це їх ніяк не торкнеться… А коли почали примусову мобілізацію, це, звичайно ж, вплинуло на настрої росіян, на ставлення до влади. Відповідно, російська влада ухвалила, очевидно, рішення не ризикувати”, — вважає Тарас Загородній.
Читайте також: “Не можемо повторити”: чому РФ частково скасувала паради на 9 травня, пояснили експерти