Російська Федерація щомісяця мобілізує від 10 до 15 тис. осіб, причому цей процес відбувається під виглядом контрактної служби в Міністерстві оборони. Про це сьогодні, 26 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний експерт Олександр Мусієнко.
“За тією інформацією, яка є, щомісяця Росія мобілізує від 10 до 15 тис. осіб. Тобто — у них іде мобілізація. Влітку була інформація, що мобілізують щонайменше по 20 тис. на місяць. Яким чином? Приходить повістка, людина йде у військкомат, їй дають контракт на шість місяців і вона його підписує”, — сказав він.
При цьому підписують контракт на службу в Міністерстві оборони – примусово, каже Мусієнко.
“Очевидно, що не добровільно. І, таким чином, потім виходить Шойгу (міністр оборони Сергій Шойгу, — ред.) на військову колегію Міноборони і говорить про те, що немає потреби в мобілізації, бо достатньо добровольців, демонструючи показники з контрактної служби. Але підписали, оскільки отримали повістку… Це — мобілізація, просто вони її намагаються приховувати й називають потоком добровольців, видаючи бажане за дійсне”, — наголосив він.
Згідно з його словами, в Росії свою актуальність втратив концепт “священної війни”, і саме тому відсутня велика кількість добровольців, готових вирушити на фронт.
“Вичерпалися причини: денацифікація, демілітаризація. Думаю, що багато хто вже не вірить у ці розповіді. До того ж було невдоволення, згадайте випадок, коли в Путіна похитнувся рейтинг після 21 вересня 2022 року, коли він оголосив про мобілізацію і потім був змушений говорити, що — ні, ми закінчуємо мобілізацію. Але вони проводитимуть її приховано, всіляко уникаючи того, щоб говорити публічно про те, що в Росії триває мобілізація, але вона триває”, — підсумував Олександр Мусієнко.
Читайте також: Українські захисники відбили 24 атаки російських окупантів — карта війни за 26 листопада (ВІДЕО)
Раніше російський економіст, доктор економічних наук, професор Ігор Ліпсиц зауважив, що у свідомості росіян немає причинного зв’язку, що через те, що йде активна військова діяльність, у них життя стає гіршим.