У Росії прогнозують затяжний кадровий дефіцит — розбір (ВІДЕО)

Ілюстративний колаж: gettyimages.com

Керівники російських компаній зіткнулися з рекордним браком робочої сили. За результатами дослідження консалтингової компанії RosExpert, дефіцит працівників став головним викликом для російських топменеджерів у 2024 році, повідомляє FREEДОМ.

Прагнення Путіна продовжувати війну проти України призведе до ще більшої демографічної кризи, упевнені аналітики. Спроби Кремля скоригувати демографічну ситуацію в країні підвищенням виплат за народження дітей у такій ситуації приречені на провал.

“Російська регіональна влада, ймовірно, продовжить розширювати виплати материнського капіталу в межах директиви Кремля щодо розв’язання довгострокових демографічних проблем. Однак російському уряду може бути важко виплачувати великі суми материнського капіталу з часом, оскільки російська економіка постійно відчуває напругу через війну в Україні, міжнародні санкції та дефіцит робочої сили”, — йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

У Центральному банку Росії вважають, що зниження ключової ставки, підвищеної у жовтні до 21%, може виявитися небезпечним. На думку чиновників, нинішній дефіцит робочої сили призведе до того, що дешеві кредити не дадуть виробникам додаткових ресурсів, а лише посилять конкуренцію та збільшать ціни.

Так, у Ростові-на Дону нестача водіїв громадського транспорту становить 51%. Одних відправили на війну проти України, інші пішли у таксі. Закрити кадрову дірку не допомагає навіть підвищення зарплат. Втім, місцева влада звинувачує у проблемах не режим, а містян.

“Люди, які стоять у черзі, займають сидячі місця. І якщо вони бачать, що ззаду стоять ще 10 потрібних їм автобусів, то думають: “Навіщо я стоятиму? Краще почекаю інший і сяду”, — пояснив транспортні проблеми заступник голови адміністрації Ростова-на Дону з транспорту та дорожнього господарства Дмитро Сімков, якого цитує Telegram-канал The Moscow Times.

Зниження народжуваності, масштабні втрати на війні проти України, мобілізація та масова еміграція стали головними причинами гострої нестачі кадрів у Росії. Найгостріше вона відчувається у легкій промисловості та машинобудуванні.

“У нас зараз ідеальний шторм. Що це таке? В одну одиницю часу склалися три негативні фактори, і, відповідно, ми й отримали наш кадровий голод. Насправді кадровий голод прогнозували ще 25 років тому. Ми всі чудово знали, що народжуваність була досить низька. І експерти розуміли, що ми через 25 років вийдемо з тим дефіцитом кадрів, який зараз маємо. Другий чинник: ще 10 років тому кількісно скоротився випуск працівників робітничих професій. І третій фактор: у зв’язку з останніми подіями зросла кількість держоборонзамовлень”, — прокоментувала ситуацію директорка з персоналу та HR-консультантка Надія Кочнева.

Бракує в Російській Федерації кваліфікованих лікарів, вчителів та IT-фахівців. Наприклад, тепер один із найбільших російських маркетплейсів шукає розробників програмного забезпечення в Індії. Адже дефіцит кваліфікованих кадрів в ІТ становить 500-700 тис. осіб, повідомив міністр цифрового розвитку Росії Максут Шадаєв.

“Інші компанії також цікавляться IT-фахівцями з Індії, зазначили аналітики HeadHunter. Так, у першій половині 2024 року, порівняно з аналогічним періодом 2023 року, кількість вакансій у російських компаніях для них зросла на 68%, а кількість запрошень — на 62%. Раніше через дефіцит кадрів російські компанії почали активно шукати IT-фахівців в Африці. Так, у Зімбабве кількість вакансій для них зросла у 17,6 раза, у Камеруні — у 11 разів, у Кенії — у 10 разів, а в Алжирі — у 7,6 раза”, — пише видання “Українська правда”.

Рекордних значень брак робочої сили в Росії досяг у 2023 році. 2024-го показник ще зріс: з 30 до 46%. За прогнозами аналітиків RosExpert, проблема з кадрами в РФ збережеться не лише 2025-го, але й 2026 року.

Читайте також: Реальна ціна війни для Росії: про прямі та непрямі витрати розповів Постернак

Нагадаємо, російський диктатор Путін на інвестиційному форумі заявив, що економіка Росії зросте на 4% до кінця 2024 року, а від початку року ВВП вже зріс на понад 4%. Однак реальні цифри свідчать про протилежне. Експерти вказують на низку серйозних проблем, таких як інфляція, падіння заощаджень та дефіцит робочої сили. Крім того, непоправної шкоди російській економіці завдають міжнародні санкції.

Читайте також: Рекордний військовий бюджет затвердив російський диктатор — розбір FREEДОМ (ВІДЕО)

Прямий ефір