У Росії продовжують розкривати факти корупції в особливо великих розмірах —подробиці (ВІДЕО)

Анатолій Чубайс. Скріншот відео: FREEДОМ

Слідчий комітет Росії просить про арешт колишнього інвестиційного директора “Роснано” та за сумісництвом члена ради директорів дочірньої компанії — Наїля Губаєва. Відомо, що чиновник займався розробкою мікросхем, на що отримав субсидії від держави — 200 мільйонів рублів. Якщо провину Губаєва буде доведено, йому загрожує тюремний термін — до 10 років, передає FREEДОМ.

Перевірки у “Роснано” російські силовики розпочали ще навесні. Після від’їзду колишнього глави корпорації Анатолія Чубайса з Росії наприкінці березня та зміни керівництва компанії-чиновників почали перевіряти на причетність до корупційних схем. У середині квітня новий глава “Роснано” Сергій Куликов офіційно звернувся до генпрокурора з проханням перевірити роботу корпорації в період з 2010 по 2020 роки, коли “Роснано” очолював Анатолій Чубайс. Запозичення компанії у роки перевищили 290 мільярдів рублів, а до кінця 2020 року борг “Роснано” становив понад 146 мільярдів.

“Коли Чубайса звідти прибрали і прийшло нове керівництво, то з самого початку новому керівництву треба було прикривати себе в тому, що це не вони все вкрали, а попереднє керівництво. І за Чубайса там справді була велика кількість порушень. Швидше просто, поки Чубайс був присутній в актуальному російському порядку, то зверху була команда не кидати на нього тінь, а зараз просто вже все одно”, — каже депутат Держдуми Росії (2007-2016) Ілля Пономарьов.

Розкрадання на сотні мільярдів рублів сходили з рук чиновникам, допоки не почалося повномасштабне вторгнення в Україну, впевнені російські опозиціонери. Після цього — російські силовики почали використовувати ці докази проти неугодних топ-менеджерів державних компаній та чиновників найвищого рангу.

“У Чубайса дуже хороший політичний нюх, дуже хороша інтуїція, він чудово зрозумів, що зрештою прийдуть і за ним, зжеруть і його. Тому щойно з’явилася можливість він моментально поїхав. Ми чудово знаємо, що Путін є прихильником позасудових страт своїх опонентів, у тому числі за межами Російської Федерації, усі ми чудово пам’ятаємо радіоактивний чай для Литвиненка, “Новачок” для Скрипаля, низку інших вбивств та замахів, які відбувалися за межами Російської Федерації, тому гарантувати Чубайсові безпеку в умовах такої системи, яку створив Путін, у тому числі з використанням своєї агентури, я думаю, ніхто не зможе”, — зазначає адвокат Микола Полозов.

Як прогнозують експерти, розслідування корупційних схем у “Роснано” — не останній випадок, коли за допомогою правоохоронців влада позбавлятиметься незручних для неї людей. Наприклад, з початку вторгнення в Україну пішли з життя п’ять менеджерів, які працювали на “Газпром”. Однією з останніх загадкових смертей є загибель голови ради директорів “Лукойлу” Равіля Маганова. Деталі події правоохоронці досі не розкрили.

Читайте також: Шольц пішов на дистанцію з Путіним, Німеччина однозначно стоїть на боці України, — Умланд

Прямий ефір