У Росії почалася боротьба за місце Путіна — хто буде головними гравцями у “грі престолів” (ВІДЕО)

Володимир Путін. Фото: ukrinform.ua

У Росії дедалі виразніше помітна конкурентна боротьба за місце президента Володимира Путіна. Влада поступово вислизає з рук диктатора, який слабшає. Аналітики зазначають, що в російських елітах назрів розкол, а конфлікти вийшли в публічну площину. Також претенденти на престол збирають власні приватні військові компанії (ПВК) і тягнуть на себе медійну ковдру, повідомляє FREEДОМ.

Президенту РФ Путіну виповнилося 70 років. І незалежно від правдивості чуток про його важку хворобу, дні диктатора полічені. Порахують їх остаточно на полі бою в Україні. А тому в Росії з кожним днем дедалі більше ознак того, що почалася боротьба за трон у Кремлі. Експерти впевнені, шанс мирно передати владу наступнику втрачено.

“Мирно відбувається тоді, коли є Конституція, закон, традиція. Король помер. Хай живе король! Але, загалом, закон і закон, порядок і традиції є необхідною, іноді недостатньою, але завжди необхідною умовою мирного переходу влади. А в нас цього немає. У нас виборів немає, легітимність узагалі незрозуміло на чому заснована тощо. Тому так, у нас це буде з кров’ю”, — каже опозиційний російський політик Леонід Гозман.

Сподіватися на ініціативу, що йде від народу, під час зміни влади теж не доводиться. Найімовірніше, що головними гравцями в “грі престолів” будуть клани російських еліт, зазначають експерти. Редактор “Важных историй” Роман Анін виділив три такі групи:

  • союз Пригожина і Кадирова;
  • коаліція наближених до Путіна;
  • об’єднання російських націоналістів.

“Клани, що оточують сьогодні Володимира Путіна, схожі на організовані злочинні угруповання. У деяких із них є власні армії (як, наприклад, у Євгена Пригожина і глави Росгвардіі Віктора Золотова), в інших — силові підрозділи (як, наприклад, у керівника Радбезу Миколи Патрушева); кожен клан володіє власними фінансовими ресурсами — банками, держкорпораціями, великими компаніями; деякі клани володіють цілими регіонами, як, наприклад, Рамзан Кадиров — Чечнею; і всі вони не підкоряються жодному закону”, — написав Анін в авторській колонці для видання.

Майбутнє Росії ці три угруповання бачать по-різному. Аналітики вважають, що якщо головний приз отримає група Пригожин-Кадиров або націоналісти, то Росія перетвориться на жорстку військову диктатуру, і там з новою силою розкрутиться маховик репресій. Така собі Північна Корея 2.0. А перемога “коаліції наближених” призведе до менш кривавих наслідків.

Також не менш важливими є і зовнішні умови, за яких почнеться транзит влади. За словами Гозмана, якщо це станеться до деокупації українських територій, то новий очільник Кремля спробує домогтися хоч більш-менш значущої перемоги на фронті. А якщо після повної поразки Росії, то спробує вивести країну з ізоляції.

“Тоді я думаю, що будь-хто практично, хто займе царський престол, намагатиметься замиритися з вами і з Заходом, і буде політично відступати тощо. Просто тому, що люди з нашої верхньої тисячі, вони люди цинічні, на Росію їм наплювати, на Україну, зрозуміло, теж наплювати, але не наплювати на самих себе. Вони непосильною працею заробили мільярди і хочуть прощення від Заходу”, — вважає Гозман.

Хто виявиться переможцем у цій “грі престолів”, прогнозувати важко, але абсолютно точно — Володимир Путін уже не грає в ній головну роль, зазначають експерти. Ватажок зграї виявився невдахою і тепер замість страху викликає презирство. З цим клеймом він рано чи пізно закінчить свою кар’єру диктатора.

Читайте також: На Росію чекає розпад або доля failed state — ознаки та сценарії назвали політологи

Нагадаємо, ще кілька років тому Путіна оголошували людиною року та поміщали на обкладинки найвпливовіших журналів. Наприкінці 2022 року світові видання також не забули про президента Росії. Тільки тепер Путіна зображують ізгоєм, як, наприклад, на обкладинках тижневика The Week. Підсумки 2022 року для президента РФ можна вмістити у три слова: “уже не той”.

Прямий ефір