Через скорочення фінансування системи охорони здоров’я РФ буде відтік медпрацівників із країни-агресора, що негативно позначиться на наданні медичної допомоги громадянам. Крім того, це вплине на скорочення зарплат російських лікарів і закупівель ліків. Про це сьогодні, 11 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус.
За його інформацією, у бюджеті Росії на нинішній рік уже відзначається зменшення фінансування медичної галузі.
“Багато в чому, кажучи про нестачу кадрів медицині, вона, крім іншого, ще обумовлена тим, що ця галузь недофінансовується. Відповідно, можна прогнозувати, що будуть проблеми з роботою системи охорони здоров’я в Росії, особливо у віддалених від центру регіонах. За залишковим принципом туди доходить менше коштів. Люди, які проживають там, не зможуть розраховувати на надання їм медичної допомоги. Ба більше, ще треба буде розбиратися, а чи буде ця допомога взагалі. Безумовно, якісь представники охорони здоров’я там залишаться, але чи буде в них можливостей надати необхідні ліки, я не впевнений, тому що скорочення фінансування — це не тільки зарплати лікарям, це ще й менше закупівель ліків”, — сказав економіст.
Відповідно, уточнив Ус, підвищаться ризики смертності від захворювань, які не повинні були їх у собі нести раніше.
“Відповідно, і економіка. Втрату кадрів уже оцінюють у 4,8 млн — це я зустрічав цифру нестачі робітничих кадрів у всій Росії. А до неї якщо додадуться ще й проблеми з медициною, то трудові ресурси будуть ще меншими”, — додав він.
За словами економіста, є взаємозв’язок між проблемами у сфері охорони здоров’я, дефіцитом кадрів серед лікарів, медпрацівників і станом економіки всередині держави. Тому що для економіки потрібні трудові ресурси.
“Коли люди виїжджають, це вже мінус трудові ресурси, коли немає достатнього рівня медицини, будь-яким іншим чином це впливає на те, що люди вибуватимуть з виробничого процесу через те, що їм треба лікуватися, відновлювати здоров’я. Медицина їм у цьому не дуже допоможе через відсутність цих кадрів. Відповідно, це теж не дораховуються робочі руки на різних підприємствах і взагалі в економіці загалом. Тобто, кількість людей, які не зможуть за станом здоров’я перебувати на роботі, зростатиме. І, відповідно, показники економіки як такої, скорочуватимуться через брак трудових резервів для того, щоб ця економіка функціонувала”, — резюмував Іван Ус.
Зазначимо, за даними Міністерства оборони Великої Британії, у РФ дефіцит медичних працівників — 26,5 тис. лікарів, майже 60 тис. середнього медичного персоналу. У семи областях цей дефіцит оцінюється як гострий.
Читайте також: Гроші, які влада РФ “заощадила” на медицині, відправлять на війну против України, — Мурзагулов
Нагадаємо, повномасштабне вторгнення Росії до України серйозно підкосило російську економіку. Величезні бюджетні витрати на війну істотно вплинули на життя громадян країни-агресора. Антиросійські санкції Заходу за війну спровокували в РФ небувалу інфляцію, дефіцит робочої сили, спад промислового виробництва і багато інших проблем.