Додатково 550 млн. євро перерахував Україні Європейський інвестиційний банк. Гроші підуть на відновлення енергетичної інфраструктури, повідомили у Кабінеті Міністрів. Кремль продовжує свій газовий шантаж, а ЄС розробляє нові правила загальних закупівель газу для енергонезалежності. Заповненість газосховищ Європи тим часом вже перевищила 90%, передає FREEДОМ.
Міністри енергетики Євросоюзу на празькій зустрічі 12 жовтня не домовилися про обмеження цін на енергоресурси. Нині газ майже на 90 відсотків дорожчий, ніж торік. До взаємного рішення — чи буде обмеження цін на весь газ, на трубопровідний, чи тільки для виробництва електрики в ЄС, поки не дійшли. Але, як заявила єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон, незважаючи на це, наступного тижня Брюссель оприлюднить пропозиції щодо початку спільної купівлі газу та розроблені алгоритми зниження цін.
На енергетичній конференції в Москві, яка пройшла в день зустрічі міністрів ЄС, глава “Газпрому” Олексій Міллер пригрозив, що Європа цієї зими все ще може замерзнути. Погрожував і Путін.
“Ми не постачатимемо енергоресурси тим країнам, які будуть ставити межі ціни на них. Тим, хто замість ділового партнерства обирає шулерські хитрощі та безпардонний шантаж хочу сказати, що ми не діятимемо собі на шкоду”, — сказав Путін.
Шулерські хитрощі та безпардонний енергетичний шантаж насправді — способи впливу самого Путіна. Особливо у відсутності інших “козирів”, у тому числі і на полі бою.
“Це остання зима, коли Росія може когось шантажувати, Європа проводить диверсифікацію джерел енергії, все менше і менше залежатиме. І вони намагаються розіграти цю карту, але дуже невдало”, – зазначає політолог Тарас Загородній.
Путін також наполягав, що один із трубопроводів все ще потенційно працює, а федерація, мовляв, готова направити ним газ до Європи. ЄС відповів цифрами. Країни вже заповнили свої газосховища на понад 90%, повідомили в Єврокомісії.
На тлі достатньої кількості газу в сховищах ЄС цієї зими ціни на газ стали падати. Йдеться про спотові — негайні постачання, повідомляє Європейська Енергетична Біржа.
Для стабільної зими на тлі російських загроз, країни Євросоюзу і на національних рівнях запроваджують нові правила енергоефективності для населення. Ще у серпні в ЄС розробили план заощадження 15 відсотків газу до березня — щоб терор “холодом та голодом”, чого так бажає Європі Кремль, не спрацював.
Читайте також: Ракетний терор: потенціал Росії для ударів по Україні оцінив військовий експерт (ВІДЕО)