Стихійні меморіали в десятках міст Росії і понад 400 затриманих по всій країні. Після повідомлення про смерть Олексія Навального, який, за інформацією Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) помер 16 лютого у виправній колонії, до пам’ятників жертвам політичних репресій люди почали приносити квіти, свічки і портрети політика, щоб вшанувати його пам’ять, інформує FREEДОМ.
У Новосибірську ввечері 16 лютого велика кількість співробітників поліції загороджено доступ до пам’ятника жертвам політичних репресій. Саме туди почали приходити люди, щоб вшанувати пам’ять опозиційного політика Олексія Навального після повідомлення про його смерть.
У Казані до місця покладання квітів силовики пригнали автозак і стали відтісняти всіх від меморіалу.
“Нас не пускають, банально не пускають до пам’ятника, щоб ми поклали квіти. Тому що бояться, бояться реально побачити ту людину, за якою реально підуть маси”, — каже житель Казані Шаміль.
У Челябінську затримали журналістку Ксенію Старикову, яка знімала погром меморіалу в пам’ять про Олексія Навального. Поліція уважно стежила за кожним, хто приносив до імпровізованого пам’ятника свічки або квіти.
Стихійні меморіали з квітами і портретами політика Олексія Навального люди організували в Москві, Санкт-Петербурзі, Томську, Єкатеринбурзі, Ульяновську, Краснодарі, Воронежі, Хабаровську, Владивостоці та багатьох інших російських містах. З тими, хто вийшов вшанувати пам’ять Навального, поліцейські не церемонилися. Затримували і жінок, і літніх людей, і студентів.
Тільки за першу добу в різних містах до поліцейських відділків доправили понад 250 осіб. Найбільше затриманих у Санкт-Петербурзі — майже 130 осіб. 16 лютого там відбувалися особливо жорсткі затримання. У деякі відділення поліції довго не пускали адвокатів, повідомляє видання “ОВД-Инфо”.
“Силою заштовхали, запхали в автозак. Автозак був просто переповнений людьми. Було чоловік 30 в автозаку. Прям дуже тісно було, нікуди ні розвернутися, ні повернутися. В автозаку нас протримали десь понад годину”, — розповідає житель Санкт-Петербурга.
“Ні в які, навіть найстрашніші часи, в нашій країні не забороняли поминати людей”, — каже мешканка Петербурга.
Здебільшого затриманих звинувачують у непокорі законним вимогам співробітників поліції, повідомляє “ОВД-Инфо”. А стихійні меморіали, які росіяни створюють, силовики одразу прибирають.
“Путін не боїться нічого, крім інакомислення з боку свого народу. Це похмуре нагадування про те, що таке Путін і його режим”, — наголосила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.
Саме тому по всій Росії вже кілька днів людей затримують біля меморіалів пам’яті, частину з них уже відпустили без складання протоколу. Деяким обрали запобіжний захід — від 3 до 15 діб арешту.
“Я знаю одне, що людина, яка винна в сьогоднішньому скоєнні – вона обирається на посаду президента країни. І я вважаю, що такі речі нелюдські — це те, до чого ми не повинні залишатися незалученими”, — заявив житель Москви.
Читайте також: Мирні форми протесту не приведуть до змін у Росії — думка опозиціонера