У РФ не виходить застосовувати флот для бойових дій проти України — розбір Плетенчука

Кораблі Чорноморського флоту РФ димлять після вибуху у Севастопольській бухті. Фото: t.me/chp_sevastopol

Попри всі втрати в Чорному морі, РФ змушена продовжувати свою присутність в акваторії, щоб патрулювати водний район та контролювати цивільне судноплавство. Про це сьогодні, 13 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук.

“До речі, здійснюють вони це судноплавство в районах, які Україна офіційно закрила, це, наприклад, Керч-Єнікальський канал. І попри всі ситуації, які з ними відбувалися, незважаючи на всі втрати, яких вони зазнавали, вони однаково змушені продовжувати і навчальний процес, природно, тому що він фактично не зупиняється у збройних силах. Він розбитий на два етапи. І ось перший із них розпочався 1 грудня. Але після тієї поразки вони були змушені перериватися, перевести подих, зробити висновки. Скоріш за все, висновки були зроблені і кадрові, і після цього все одно вони виходять у море, тому що охорона пунктів базування теж не знімається. І вони це прекрасно розуміють”, — сказав Плетенчук.

Він наголосив, що вражати російські кораблі українським силам вдається, зокрема, завдяки сучасним технологічним рішенням. Кораблі, які створювалися в 1970-1980 роках, від початку не розраховані на боротьбу з такими маломірними швидкохідними цілями, як дрони.

“Зберегти кораблі Чорноморського флоту можна двома способами. Перший — це їх вивести з акваторії Азово-Чорноморського регіону. А другий — втопити їх самостійно, що повністю в традиції російського флоту. І в Чорному морі вони цей фокус уже показували. Чому ні? Історія ж повторюється”, — сказав спікер.

Він зазначив, що росіяни не можуть передбачити українську тактику й реагують уже постфактум, втративши черговий корабель. Плетенчук звернув увагу, що кожна українська операція з завдання поразки російським кораблям, мостам тощо — унікальна.

“В Азово-Чорноморському регіоні зараз противник перебуває в такому стані, що в нього фактично не виходить застосовувати навіть наявний зараз флот для того, щоб вести безпосередньо бойові дії проти України, тому що ці всі кораблі призначені для морських баталій, зайти в нашу акваторію вони не можуть. Ракетні війська Військово-морських сил цю акваторію охороняють, прострілюють більше, ніж на 100 морських миль. Тому вони там забилися в східній частині Чорного моря, періодично міняють місце стоянки — то Сочі, Туапсе, Новоросійськ, іноді вискакують у Крим”, — сказав спікер.

Читайте також: Провали РФ у Чорному морі — що намагається приховати Москва (ВІДЕО)

Нагадаємо, речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук заявив, що Росія не має економічних можливостей для відновлення флоту.

Прямий ефір