Про добровільне бажання здатися в полон російські військовослужбовці найчастіше заявляють, опинившись уже на території України. Однак можуть це зробити й раніше. Крім того, до державного проєкту “Хочу жити” можуть звернутися не лише самі військові, а і їхні родичі. Про це у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політичний експерт, військовослужбовець Збройних сил України Олександр Антонюк.
“Як правило, телефонують із лінії фронту, вже ті, хто на території України. Але наш проєкт розрахований і на тих, хто не хоче потрапляти на передову… Якщо він розуміє, що його вже везуть на передову, якщо повістка йому вже прийшла, до навчального центру його везуть, родичі можуть зв’язатися, він може зв’язатися… Приймаємо, як то кажуть, будь-кого, хто згоден здатися”, — каже військовослужбовець.
За його словами, серед тих, хто здається до українського полону, є солдати, які не зробили ще жодного пострілу.
“Вони ніби розуміють усю неповноцінність цієї ситуації. Навіть є й такі, що були проти війни, але їх ніхто не питав. Ці здаються першими”, — зазначає Антонюк.
Він додав, що до проєкту можуть звертатися і мешканці окупованих Росією українських територій.
“Цією опцією можуть користуватися громадяни України, які живуть на окупованій території та яких незаконно мобілізують та кидають у “м’ясні” штурми. І громадяни України, і громадяни Росії, і громадяни інших країн, які за тими чи іншими обставинами воюють на боці терористичної злочинної армії — у збройних силах Російської Федерації”, — заявив Олександр Антонюк.
Нагадаємо, як повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ) Андрій Юсов, дедалі більше росіян хочуть співпрацювати з Україною. Російські військові можуть врятувати себе і сім’ю, перейшовши на бік України, або добровільно здатися в полон завдяки програмі “Хочу жити”. Кожен перехід солдата РФ за цією програмою — це окремо відпрацьована операція.