У протестах польських фермерів на кордоні України є рука Кремля, — політолог

Блокада польських фермерів на польсько-українському кордоні. Фото: gettyimages.com

У тому, що відбувається з українським зерном на кордоні Польщі та України, відчувається вплив Кремля. Основна мета Росії — посіяти ворожнечу і ненависть між українцями та поляками. Таку думку сьогодні, 22 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог, віцепрезидент аналітичного центру “Політика” Олег Лісний.

“Європейські колеги кажуть, що у них абсолютно нормально і молоко виливати, і зерно висипати. Це такі демарші. Я не міністр і не політик, тому можу робити категоричні висновки, я вважаю, що тут є рука Кремля. Тому що всі ці акції відбуваються в емоційній ситуації, яка має емоції українців довести до кипіння, і на цьому тлі українці мають зробити щось теж образливе для поляків. Я розумію, що ні полякам як нації, ні українцям це невигідно”, — сказав він.

Отже, уточнив політолог, є третя сторона, яка дуже серйозно вклалася в ці заходи.

“Подейкують, що в період навіть радянського часу профспілки аграріїв були заангажовані спецслужбами, на той момент можна назвати КДБ, а колишніх, як виявляється, не буває. У них є діти, онуки, які там виростають і продовжують, як на мене, цю гнилу справу. Тому це як версія теж може бути”, — каже Лісний.

За його словами, те, що виїхав трактор із радянським прапором і закликом Путіна навести лад, — це однозначно російський наратив.

“І однозначно він покликаний вдарити якомога болючіше Україну, щоб Україна пішла або українці на якісь радикальні дії. Тому це ІПСО, і мене ніхто не переконає в цьому. Можуть шукати різні речі, можуть говорити, що це просто так людина придумала. Щоб так людина придумала, у неї не має бути історичної пам’яті. У поляків щодо Росії історична пам’ять присутня. У них зовсім недавно, якщо подивитися історичний відрізок, це майже вчора, убили всю верхівку, підірвали літак, і це все доведено вже, у поляків немає сумнівів про те, хто це зробив. У масі своїй вони, звичайно, не забули”, — зазначив політолог.

Тому, вважає він, росіяни використовують маргіналів, яким байдуже, яким гроші не пахнуть, у яких можуть бути прорадянські погляди.

“МЗС або МВС Польщі цю тезу теж озвучили, що вони шукатимуть шляхи фінансування і конкретних людей, хто з ким співпрацює і хто в кого бере гроші. І там було чітко вказано російський слід. Тому це не тільки моє таке переконання, а й у Польщі чітко теж усвідомлюють, що тут дуже багато ззовні. І основна мета — це щоб поляки вважали українців поганими, а українці поляків, і щоб у нас почався міжнаціональний конфлікт, щоб ми одне одного ненавиділи. Це постріл і в ЄС, це постріл і у війну, це постріл у єдність Європи”, — резюмував Олег Лісний.

Читайте також: Ситуація на українсько-польському кордоні: як Україна протистоїть блокаді, розповів Сольський

Нагадаємо, напередодні президент України Володимир Зеленський звернувся до партнерів у Європі та насамперед у Польщі, щодо ситуації на українсько-польському кордоні. Він доручив українському уряду найближчим часом — до 24 лютого, бути на кордоні між двома державами, а також запросив польських прем’єр-міністра Дональда Туска та президента Анджея Дуду підтримати цей діалог. Глава держави також звернувся до Єврокомісії, щоб у цій зустрічі взяв участь її представник.

Прямий ефір