У польському аеропорту Жешув-Ясьонка посилять заходи безпеки — причини

Томаш Семоняк. Фото: gov.pl

Польща посилює безпеку в районі аеропорту Жешув-Ясьонка — головного транзитного вузла для іноземної військової допомоги Україні. Такі заходи пов’язані із загрозою диверсій з боку Росії. Про це повідомляє Bloomberg, інформує FREEДОМ.

За словами голови Міністерства внутрішніх справ Польщі Томаша Семоняка, аеропорт приймає до 90% вантажів, що прямують на фронт.

“Ми маємо справу з іноземною державою, яка провадить ворожі дії на території Польщі. Нічого подібного раніше не було. Йдеться про підпали, спроби підпалів, а також фізичні напади. Наприклад, Росія вербує так званих одноразових агентів, таких як футбольні хулігани або організовані злочинні групи, які готові здійснювати диверсії за гроші. Ми вже не говоримо про агентів впливу чи якусь онлайн активність. Це люди, які готові прийти та щось підпалити. Це дуже серйозна ситуація”, — сказав Семоняк в інтерв’ю Bloomberg.

Міністр зазначив, що Польща стикається із безпрецедентним рівнем іноземного втручання.

Читайте також: Країни так званої старої Європи недостатньо усвідомили небезпеку російського шпигунства, — Стратієвський

Нагадаємо, у Польщі заарештували дев’ятьох людей за підозрою в диверсійній діяльності на замовлення Росії. Серед виявлених інцидентів — випадок у Вроцлаві, де запобігли спробі підпалу лакофарбового заводу. 

Прямий ефір