“У них є садистські нахили до знущань і вбивств”: про мотивацію росіян воювати проти України розповів Калашніков

Російський окупант. Фото: gur.gov.ua

Не менше ніж 50 російських окупантів щомісяця потрапляють в полон на Бахмутському напрямку. Говорячи про причини, чому вони прийшли воювати проти України, багато хто, як і раніше, розповідає історії про те, що потрапили на фронт випадково. Однак є й ті, хто в зоні бойових дій відкрито проявляє нахили до знущань і вбивств. Про це сьогодні, 2 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав начальник пресслужби 26-ї артилерійської бригади імені Романа Дашкевича Олег Калашніков. 

За словами військового, росіяни, які здалися в полон, вигадують різні історії. 

“Вони вже не кажуть, що заблукали, як це було на початку повномасштабного вторгнення Росії. Хтось із них нібито вийшов із дому, його забрали, і він не знав, куди потрапив. Усі вони стають безневинними овечками, хоча доволі таки значна частина з них добровільно прийшла у військкомати для того, щоб заробити на нашій крові, щоб розрахуватися з якимись там боргами вдома тощо”, — зазначив Калашніков. 

Деякі окупанти, каже він, приходять для того, щоб показати, які вони “мужні і круті”. 

“У деяких, дійсно, є психологічні, садистські нахили до знущань, убивств. І вони намагаються їх проявляти тут, у зоні бойових дій. Тільки одиниці за певним збігом обставин випадково сюди потрапили. В основному вони приходять свідомо”, — сказав гість ефіру.

Також він зазначив, що є такі випадки, коли російські військові просять не обмінювати їх і не повертати до РФ.

“Це відбувається з різних причин. Хтось боїться повернутися, тому що буде якась розплата за те, що він здався в полон. Тих, хто здався, у них прирівнюють до дезертирів. Хтось, потрапивши в Україну і побачивши умови утримання в таборах для військовополонених, вирішує залишитися. Умови настільки комфортні, що в декого, кажуть вони, так вдома не живуть, так не харчуються. Деякі все-таки розуміють, що вони потрапили не в ту країну, яку їм описувала російська пропаганда. І розуміють, що в цій країні їм буде навіть комфортніше, ніж у тій же Росії, їхній “матушке”, — резюмував Калашніков.

Читайте також: Яка ситуація зі здачею в полон сил противника на Авдіївському напрямку — дані від військової адміністрації

Прямий ефір