У НАТО розглядають пропозиції збільшити видатки на підтримку Києва та надати пакет допомоги у 100 млрд євро. Члени Північноатлантичного альянсу впевнені в перемозі України і розраховують на її вступ до блоку, інформує FREEДОМ.
Зокрема, міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон закликав союзників по НАТО збільшити витрати на оборону і військове виробництво для підтримки України. За інформацією агентства Reuters, Кемерон планує запропонувати членам Альянсу підтримати закупівлю додаткових ракет і снарядів для української армії.
“Абсолютно життєво важливо, щоби Велика Британія та інші країни Альянсу отримали зброю, боєприпаси і надали Україні необхідну підтримку. Для нас життєво важливо, щоб Україна виграла, а Путін програв. Це не просто інвестиції в їхню оборону і безпеку, це інвестиції в нашу оборону і безпеку. Ми будемо в більшій безпеці у Великій Британії, якщо забезпечимо правильний результат цього конфлікту”, — заявив британський міністр.
НАТО планує виділити Києву допомогу на 100 млрд євро на п’ятирічний період. Джерела агентства Reuters повідомили, що це ініціатива генерального секретаря Альянсу Єнса Столтенберга. Він переконаний, що ці кошти допоможуть Києву в разі скорочення військової підтримки з боку Сполучених Штатів.
“Він пропонує на цей форс-мажорний час, коли в Білому домі гіпотетично після результатів виборів у листопаді цього року може опинитися Дональд Трамп, сформувати допомогу щонайменше на п’ять років, а президентський термін Трампа буде чотири роки максимум. І на цей період, на чотири роки, Захід хоче застерегтися і продовжити допомогу Україні. Як мінімум 100 млрд на п’ять років, тобто по 20 млрд на рік”, — прокоментував голова Всеукраїнської громадської організації “Україна в НАТО”, член Атлантичної ради Юрій Романюк.
Держави-члени НАТО підтримують вступ Києва до Альянсу. З 9 по 11 липня у Вашингтоні відбудеться саміт НАТО. І, як заявив держсекретар США Ентоні Блінкен, його учасники сфокусуються на формуванні дорожньої карти для України.
“Для нас питання полягає в тому, щоб мати хорошу і чітку дорожню карту для досягнення цього результату. І я вірю, що саміт НАТО з нагоди 75-ї річниці буде дійсно сфокусований, і доволі конкретно, на тому, як ми можемо створити цю дорожню карту, яка дасть змогу Україні стати членом Альянсу”, — резюмував Блінкен.
Експерти називають двох потенційних противників приєднання України до НАТО — Угорщину та Словаччину.
“Я думаю, що такий план буде ухвалено. Байден проведе підготовчу роботу. Білий дім, Блінкен, і всі інші зацікавлені сторони змусять виключити будь-яку потенційну загрозу на ювілейній 75-й річниці утворення НАТО на саміті у Вашингтоні. Я думаю, що всі країни узгодять якийсь план, не знаю який, але такий, що передбачав би вступ України до Альянсу”, — зазначив Романюк.
3 і 4 квітня у Брюсселі з візитом перебуває міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він візьме участь у засіданні Ради “Україна — НАТО”, а також проведе двосторонні зустрічі з колегами. У центрі обговорення будуть реалізація української формули миру, збільшення військової допомоги Києву та конфіскація російських активів.
Читайте також: Надати Україні артилерію і засоби ППО закликав Блінкен
Як повідомлялося раніше, міністри закордонних справ країн НАТО 3 квітня прибули до Брюсселя на весняну зустріч. Вона тривала два дні й була присвячена підготовці до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні, який відбудеться 9-11 липня 2024 року. У центрі уваги міністрів — зміцнення оборони країн Альянсу і допомога Україні.