У НАТО обговорюють розгортання ядерної зброї — заяву генсека Альянсу прокоментував політолог

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що зростання загрози з боку Росії та Китаю змушує Альянс вести перемовини щодо розгортання ядерної зброї. У НАТО допускають можливість вилучення частини ядерних ракет зі сховищ і переведення їх у режим готовності. Насамперед це відповідь на погрози з боку Російської Федерації, які час від часу лунають від офіційних осіб, зокрема Путіна. Таку думку озвучив політолог Ігор Петренко в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Путін час від часу нагадує про це. А є ще Медведєв (заступник глави Ради безпеки РФ, — ред.), який прямо з піною у рота постійно розповідає про застосування ядерної зброї. Я вже не кажу про пропагандистів РФ, які не є офіційними особами, але все ж таки погрожують перетворити щось там на ядерний попіл, знищити й так далі. І тут має бути чіткий прагматичний підхід, досить сміливий. І [президент Франції] Макрон озвучував тезу, що, мовляв, у нас теж є ядерна зброя, ми також можемо її застосувати”, — зазначив політолог.

Також, на його думку, перспективне питання у сфері ядерної безпеки, яке варто обговорювати, і про яке також говорив Макрон, — це створення в Європі власної ядерної оборони.

“Враховуючи, що Україна прагне до Європейського Союзу, це дуже непогана ідея, яку варто було б обговорювати. Тому, мені здається, все, що стосується загрози й використання ядерної зброї Росією, потрібно присікати на корені. І тут, напевно, потрібно бути жорсткішими щодо РФ з боку членів Альянсу. Тож зараз ми й бачимо вже більш зібрану позицію”, — сказав Петренко.

Він також нагадав, що і Китай зовсім не зацікавлений у ядерній ескалації.

“КНР ще далеко до паритету за ядерними боєголовками з іншими країнами. Пекін у цьому не поспішає і намагається теж якось впливати на РФ, спрямувати її в конструктивне русло”, — сказав політолог.

Загалом Україна також має моральне право як країна, яка відмовилася свого часу від ядерної зброї, заявляти про неприпустимість подібних погроз з боку Москви.

“Ці погрози, нехай вони тільки робляться і на словах, але якщо виходять від офіційних осіб, то повинні знаходити відповідь у конкретних діях: в санкційному тиску на РФ, у будь-яких. Це просто табу, до якого ніхто не повинен повертатися. Цієї жорсткості поки що не вистачає. Тому Росія і намагається продовжувати своє залякування”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Наскільки ймовірним є застосування Росією тактичної ядерної зброї — відповідь експерта

Нагадаємо, раніше політолог Петро Олещук заявив, що нормалізація ядерного шантажу — а Росія вдається до нього чи не щотижня, чого ніколи не робив Радянський Союз — небезпечна сама по собі. Вона є загрозою для всього світу.  

Читайте також: Загроза від РФ та Китаю змушує НАТО обговорювати розгортання ядерної зброї — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір