У Мюнхені виконано велику роботу для того, щоб Конгрес США проголосував за пакет допомоги Україні, — Стефанішина

Ольга Стефанішина. Фото: facebook.com/UA.EU.NATO

На полях Мюнхенської конференції виконана велика робота для того, щоби конгрес США проголосував за пакет допомоги Україні. Про це сьогодні, 18 лютого, сказала віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, повідомляє кореспондент телеканалу FREEДОМ.

“Перше, що важливо виокремити, це велика кількість двосторонніх зустрічей, які провела українська делегація. Я особисто, віцепрем’єр-міністр [з відновлення України] Кубраков, міністр [стратегічних галузей промисловості] Камишін. А після того, як президент Зеленський виступив і провів відповідні двосторонні зустрічі, у нас є чітка ясність щодо подальших рішень про просування в напрямі переговорів щодо членства в ЄС на березень”, — сказала Стефанішина.

За її словами, на полях конференції українській делегації вдалося синхронізувати позицію з європейськими чиновниками, обговорити секторальні питання, пов’язані з торгівлею.

“Це питання тактичні, але дуже важливо, що саме на конференції в Мюнхені ми сформували кілька ключових меседжів. Один із головних — європейська оборонна політика має бути посилена. Вона має бути більш спроможною і суверенною. Але це означає не послаблення Північноатлантичного союзу, а що Альянс має стати сильнішим і має бути реформований. Це потребує часу. А ситуація на полі бою і безпека українців вимагають термінових рішень. Тому, з одного боку, за результатами конференції ми маємо чітку стратегічну ясність і впевненість у тому, що Європа буде більш суверенною в частині своєї безпеки, і ці рішення вже будуть ухвалені. Але, з іншого боку, самі лідери і представники ЄС підтверджують: потрібно посилити зараз свої позиції, щоб допомогти Україні й передати всю необхідну зброю”, — сказала віцепрем’єрка України.

Стефанішина також акцентувала, що дуже багато розуміння внесено в частині важливості голосування за рішення в американському Конгресі.

“Я пишаюся тим, що вся Мюнхенська конференція, як одна єдина європейська команда, працювала з американськими делегаціями, з віцепрезиденткою США Гарріс, з республіканцями, демократами-конгресменами, які були тут, в Україні. Ми всі працювали одним фронтом. Думаю, це дуже потужне посилення, щоб після закінчення перерви в роботі американського Конгресу рішення було ухвалено на користь України”, — сказала Стефанішина.

Читайте також: Ми маємо й далі бути разом — Україна та Америка, — президент України після зустрічі з віцепрезиденткою США в Мюнхені (ВІДЕО)

Прямий ефір