Самолікування антибіотиками може призвести до збільшення смертності у майбутньому.
Про це заявляють у Міністерстві охорони здоров’я.
При цьому там наголошують, що з новою хвилею пандемії коронавірусу в Україні зросли продажі таких препаратів.
Як кажуть медики, антибіотики взагалі не допомагають від вірусів, тож приймати їх без рекомендації лікаря щонайменше неефективно. Небезпека полягає в тому, що при частому прийомі цих ліків бактерії в організмі виробляють стійкість до них. І коли препарат справді знадобиться, лікування буде складним. Це особливо небезпечно у випадку з коронавірусом.
“Антибіотики при COVID-19 призначаються лише у разі супутньої патології. Тобто додаткової бактеріальної інфекції. Коли у пацієнта, наприклад, розвивається бактеріальної генези пневмонія. Тобто як ускладнення”, – каже Катерина Сояк, лікарка-епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю.
Незважаючи на заклики медиків, споживання антибіотиків в Україні за перший рік пандемії зросло втричі, у порівнянні з попереднім. І однозначної думки серед громадян немає й досі.
За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку від стійких до антибіотиків бактерій помирає до 700 тисяч людей. Проте, якщо у багатьох країнах їх продовжать відпускати без рецепта, – цей показник за 30 років може зрости до 30 мільйонів.
Докладніше – у сюжеті UA.
Раніше МОЗ запустило пілотний проєкт вакцинації в аптеках.
Читайте також: МОЗ хоче ввести обов’язкову вакцинацію для медиків і працівників комунальної сфери