У Китаї розуміють, що найкращий шанс для приєднання Тайваню — зараз, — Несвітайлов

Тайвань на карте. Фото: gettyimages.com

У Китайській Народній Республіці уважно стежать за геополітичною ситуацією, розуміючи, що кращого шансу для так званого возз’єднання з Тайванем може не випасти. Таку думку сьогодні, 24 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог, експерт-міжнародник Максим Несвітайлов.

“Для Китаю кращого вікна можливостей може й не бути, якщо він дійсно планує приєднання Тайваню. Точніше, для Китаю це повернення Тайваню, тому що КНР дотримується політики єдиного Китаю, і власне більшість країн світу дотримуються такої політики, принаймні офіційно”, — сказав він.

Політолог нагадав, що після тогорічної зустрічі з китайським лідером Сі Цзіньпіном президент США Джо Байден підтвердив свою прихильність політиці єдиного Китаю.

Однак це не завадило Вашингтону ухвалити законопроєкт про виділення допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню.

“Це теж дуже цікавий момент. Тому я б розцінював можливість нападу на Тайвань як цілком реальну. Оцінюючи міжнародні обставини, видно, що зараз триває війна в Україні, і Захід дуже сконцентрований на ній. Є певна нестабільність на Близькому Сході, а в США все ще зберігається політична нестабільність напередодні виборів”, — наголосив Несвітайлов.

За його словами, у Пекіні розуміють, що найближчими роками, а можливо й десятиліттями, у них може не бути кращого шансу.

“Якщо Дональд Трамп стане президентом [США] і введе торговельні санкції в бік Китаю, то наскільки вони зможуть потім розгорнути цю всю історію для себе? Тому я б розцінював загрозу нападу Китаю на Тайвань як цілком реальну”, — резюмував Максим Несвітайлов.

Читайте також: Приєднання Тайваню — принципове питання для Китаю, — Левусь

Як повідомлялося, Китай розпочав навколо Тайваню масштабні військові навчання. Вони стартували через кілька днів після того, як на острові склав присягу новий президент Лай Цінде.

У Пекіні назвали дводенні маневри покаранням за нібито сепаратистські дії сил незалежності острова, а також застереженням від втручання з боку зовнішніх сил.

Прямий ефір