У квітні через дії РФ із портів “Великої Одеси” вийшла найменша кількість суден з українською агропродукцією, — Марчук

Денис Марчук. Фото: radatv.online

Із портів “Великої Одеси” у квітні вийшло всього близько 50 суден з українською агропродукцією, що є найнижчим показником за весь час роботи “зернового коридору”. Про це сьогодні, 1 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

“На сьогодні фактично, якщо дивитися на кількість кораблів, які виходили з портів “Великої Одеси” протягом квітня, — це найнижчий показник за всі попередні місяці. Тільки близько 50 кораблів вийшло з портів “Великої Одеси”. Це говорить про те, що Росія системно продовжує формувати політику стримування експорту зернових з території України”, — сказав експерт. 

Він зазначив, що РФ у межах інспекції в Босфорі призупиняє швидкі перевірки суден.

“Тобто кораблі стоять по кілька тижнів, буває й до місяця. Це все несе, звісно, великі фінансові збитки безпосередньо для експортерів, ну і для українських товаровиробників, тому що вони й так протягом року отримують значно меншу ціну за свою продукцію, ніж є на ринку. Але ось такі затримки ще призводять до того, що як би виплачують трейдери гроші дуже невеликі. Тому Росія продовжує саботувати, Росія намагається в такий спосіб вийти в переговорний процес із Європейським Союзом, зі Сполученими Штатами Америки для того, щоб пом’якшити стосовно себе санкції економічні, які сьогодні діють”, — сказав Марчук.

Експерт наголосив, що гальмуючи експорт українського зерна, росіяни намагаються продати дорожче свою продовольчу пшеницю, а також стати суб’єктом міжнародних переговорів.

Читайте також: У портах Одеси перебувають близько 10 кораблів під завантаження агропродукції, — Братчук

Нагадаємо, за інформацією Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, з листопада 2022 року РФ під різними приводами саботує і затягує час проведення інспекцій, що вже призвело до скорочення обсягів експорту української агропродукції на світові ринки на 15-18 млн тонн.

Раніше посол з особливих доручень у МЗС України Ольга Трофімцева розповіла про існування дуже серйозної своєрідної коаліції країн і організацій, яка безпосередньо зацікавлена в стабільній роботі зернової ініціативи.  

Прямий ефір