Біля будівлі парламенту в Грузії зібралося понад 10 тис. протестувальників. Люди продовжують прибувати. Вони виступають проти ухвалення скандального законопроєкту про так званих “іноагентів”, який фактично є копією російського. Документ передбачає створення реєстру “агентів іноземного впливу”. Ними стануть некомерційні організації та ЗМІ, понад 20% річного доходу яких становить фінансування з-за кордону, а також опозиційні політики та активісти, повідомляє FREEДОМ.
“Сьогодні це також жіночий марш. Ми приєднуємося до всієї країни, яка протестує проти проросійського закону і російських методів. Вчора уряд вирішив, що їм не потрібен ніякий протест, коли у них є рішення повернути країну в бік Росії, і напав на нас. Сьогодні ми продовжуємо акцію. До маршу приєднуються жінки всієї країни. Вони встають щоразу, коли йде боротьба з несправедливістю. Нам потрібна наша країна в Європі!” — заявила депутатка парламенту Грузії Хатуна Самнідзе.
Мешканка Тбілісі Наталія Берідзе сказала, що учасниці жіночого маршу виступають проти російського закону.
“Я називаю це “російським правом”, тому що воно контрольоване і нав’язане нам Росією. Ми протестуємо проти нашого уряду, який є маріонетковим, контрольованим Кремлем. Ми хочемо єдності, хочемо, щоб люди зібралися разом, прокинулися від летаргії, в яку нас стільки років вганяв уряд. Нам потрібно об’єднатися, і ми переможемо”, — впевнена вона.
У МВС Грузії повідомили, що на вчорашній акції протесту в Тбілісі було затримано 66 осіб. Їм інкримінують дрібне хуліганство і непокору законним вимогам поліції. Відомство зазначило, що почало розслідування фактів насильницьких дій на мітингу біля будівлі парламенту. Факти адміністративних порушень обіцяють передати до суду. У міністерстві уточнили, що під час заворушень постраждали близько 50 правоохоронців, деякі з них досі перебувають у медичних закладах.
Читайте також: Протести в Тбілісі — причини та наслідки: розбір ситуації від грузинських політиків та експертів
Нагадаємо, напередодні законопроєкт про так званих “іноагентів” парламент Грузії схвалив у першому читанні. Після цього обурені люди вийшли на масштабний протест. Уночі силовики розігнали його учасників і повністю зайняли територію, прилеглу до парламенту. Для розгону людей використовували водомети та сльозогінний газ. Після цього мітингувальники залишалися за барикадами силовиків.