У Держдепі США відреагували на плани РФ повернутися до Ради ООН з прав людини

Метью Міллер. Скріншот: state.gov

Росія намагається знову приєднатися до Ради ООН з прав людини після того, як її виключили після повномасштабного вторгнення в Україну. Речник Держдепу США Меттью Міллер заявив на брифінгу, що Сполучені Штати “чітко визначили позицію щодо підходу Росії до прав людини”, інформує FREEДОМ.

“Ми бачили, як Росія вчиняє воєнні злочини та злочини проти людяності в Україні. Ми чітко дали зрозуміти, що має бути відповідальність за ті злочини, які вони скоїли, і тому, звичайно, я вважаю, що представництво в органі, який займається правами людини, не узгоджується з їхніми діями в Україні”, — сказав Міллер на брифінгу.

Наразі на сайті ООН Росія вказана як кандидат на вибори членів Ради з прав людини на 2024-2026 роки. Вони мають відбутися 10 жовтня.

Згідно з позиційним листом Росії, який отримав CNN, Росія вважає Раду з прав людини “ключовим органом у системі ООН”.

За словами дипломатів ООН, із якими поспілкувались журналісти BBC, Росія веде “агресивну кампанію”, пропонуючи малим країнам зерно та зброю в обмін на їхні голоси. Тому вони не виключають, що РФ справді може повернутись до складу Ради.

7 квітня 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, Генеральна асамблея ООН призупинила членство Росії в Раді з прав людини.

Читайте також: Суд ООН може відкрити проти Росії ще одну справу про воєнні злочини — розбір (ВІДЕО)

Прямий ефір