У Білорусі політв’язнів тримають у нелюдських умовах — деталі від прессекретарки Тихановської

Ілюстративне фото: donpress.com

У Білорусі правоохоронці затримують людей, не згодних із режимом Олександра Лукашенка. Попередньо їм призначають адміністративний арешт на 15 діб, але потім можуть терміни арешту продовжувати. При цьому приміщення, в яких утримують заарештованих, не опалюються, у них немає навіть елементарного для життя. Про це сьогодні, 12 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомила прессекретарка Світлани Тихановської Анна Красуліна.

“На залізних ліжках в умовах дикого морозу, як правило, в неопалюваних приміщеннях, спеціально створюються такі умови. Немає ні матраців, ні постільної білизни, немає можливості отримувати навіть гігієнічні якісь приналежності. Так було раніше. Зараз ми мало отримуємо інформації про ситуацію”, — сказала вона.

За словами Красуліної, строки адміністративного арешту можуть продовжуватися до 60-90 днів.

“Зараз люди часто не повідомляють про те, що їхніх рідних затримали, тому що побоюються посилення. Тобто затримали на 15 діб, але, можливо, випустять через 15, а не дадуть наступний суд. А якщо ми розповімо, піднімемо в пресі якийсь шум, то дадуть ще 15, дадуть ще 30 або відкриють кримінальну справу. Влада Білорусі намагається знищити солідарність”, — повідомила прессекретарка Тихановської.

Читайте також: Ліквідація опозиційних партій, ЗМІ та масові затримання: як білоруський режим готується до виборів, розповів Латушко

Нагадаємо, голова руху “За Свабоду” Юрій Губаревич заявив, що білоруси не прийняли правління самопроголошеного президента Олександра Лукашенка, і альтернативний шлях розвитку країни, який пропонує опозиція, користується підтримкою серед населення.

Прямий ефір