Ліквідація опозиційних партій, ЗМІ та масові затримання: як білоруський режим готується до виборів, розповів Латушко

Білоруські силовики. Фото: TUT.BY

Готуючись до виборів самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко використовує знайомий сценарій, підтримуючи ілюзію стабільності та контролю та придушуючи будь-які незалежні думки та опозиційні сили у країні. Про це в ефірі телеканала FREEДОМ розповів заступник голови Об’єднаного перехідного кабінету Білорусі, керівник Народного антикризового управління Павло Латушко. 

“Проходить усе за сценарієм, який Лукашенко використовує завжди: тиша та гладь, та божа благодать. Він намагається все тримати під контролем — жодних інших точок зору, крім точки зору, яку проповідує Лукашенко і режим, неможливо уявити”, — сказав він.

Латушко наголосив, що в Білорусі не залишилося незалежних ЗМІ, неурядових організацій та опозиційних партій — абсолютно всі були ліквідовані.

“Остання, 11-та опозиційна партія, була ліквідована якраз минулого тижня… На кожен округ — по два кандидати. Зрозуміло, що один із них уже чітко прописаний за схемою “кого оберуть”, — його погоджено на рівні району, області та адміністрації Лукашенка, потім уже Лукашенко наклав на це свою резолюцію. Тому — все перебуває під контролем”, — наголосив він.

Одночасно з цим на території країни відбуваються затримання, акцентував опозиціонер.

“Лукашенко боїться протестів, боїться іншої точки зору, тому перед виборами він проводить масову зачистку, превентивні затримання. Раніше вони також застосовувалися, але в такому масштабі й обсязі, як перед цими недовиборами, — виборами їх назвати не можна. Ну як можна проводити вибори, коли немає іншої точки зору, альтернативи? Її навіть висловити неможливо. Він проводить масові превентивні затримання, масову зачистку”, — підсумував Павло Латушко.

Читайте також: Спецслужби РБ заманюють білоруських активістів назад до країни, — деталі розповів Вячорка

Нагадаємо, 25 лютого в Республіці Білорусь відбудуться об’єднані вибори до парламенту і місцевих рад депутатів. Це буде перша виборча кампанія після початку повномасштабної війни Росії проти України, яку підтримав диктатор Олександр Лукашенко. 

Прямий ефір