У Башкортостані загинув активіст, якого катували й намагаються видати цю смерть за отруєння сурогатним алкоголем, — Курносова

Ольга Курносова. Скріншот: uatv.ua.tv

У Башкортостані тривають громадські заворушення. Російська влада застосовує різні репресивні методи до затриманих під час протестів. Головне питання зараз полягає в тому, чи готовий башкирський народ до більш серйозних протестів, адже наразі ситуація трохи притихла. Про це сьогодні, 27 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла політична аналітикиня, головна редакторка порталу After Empire Ольга Курносова.

“У Башкортостані відбуваються страшні події. Одного активіста вже вбили, а другий активіст перебуває у важкому стані в лікарні з переломом куприка. Понад 30 кримінальних справ порушено за фактом масових заворушень. Понад 100 осіб заарештовано. [Башкирського активіста Фаїля] Алсинова відвезли в Магнітогорськ, щоб не було якихось протестів біля в’язниці. Кремль ще застосовує практику заручників. До цього з цим стикалися тільки в Чечні, але ось тепер вона прийшла в Башкортостан. Зараз ситуація трохи притихла”, — сказала вона.

У п’ятницю, 26 січня, у Башкортостані помер Рифат Даутов, затриманий за участь у масових заворушеннях.

“Загиблого активіста катували й намагаються видати цю смерть за отруєння сурогатним алкоголем, хоча всі знають, що він узагалі не пив. Він був правовірним мусульманином, і він не пив у принципі. Тому для всіх очевидно, що це вбивство. Це теж підіймає протестні настрої. Питання полягає в тому, наскільки башкирський народ готовий до більш жорстких протестів. Кремль ще застосовує практику заручників. До цього з цим стикалися тільки в Чечні, але ось тепер вона прийшла в Башкортостан”, — розповіла Курносова.

Вона також зазначила, що в різних областях Росії спостерігається блокування соціальних мереж, а також вимкнення мобільного інтернету. Усе це не може бути не пов’язано із суспільними заворушеннями в країні.

“Кремль глушить повністю мобільний інтернет. Причому це почалося в Башкортостані, потім приєдналася Якутія, Калінінградська область, куди їздив [президент РФ Володимир] Путін, потім звідти вже пішло у Псковську область, Санкт-Петербург. Можливо, таким чином вони дивляться, як у них це працює, побоюючись майбутніх протестів”, — констатувала вона.

Читайте також: Протести в РФ — це короткий гніт, який може спалахнути абсолютно раптово, — співзасновник фонду “Свободная Бурятия”

Нагадаємо, масові протести розпочалися 15 січня 2024 року в башкирському місті Баймак, де кілька тисяч людей прийшли до будівлі суду, де очікували на оголошення вироку екоактивістові й одному з лідерів башкирського руху Фаїлю Алсинову, якого засудили до чотирьох років колонії. Протести продовжилися і в інших містах, включно з Уфою, столицею регіону.

Прямий ефір