Питання про обмеження ввезення до країн Євросоюзу агропромислової продукції з Росії та Білорусі підтримають усі учасники ЄС. Санкції щодо російської та білоруської агропродукції можуть з’явитися в 14-му пакеті, який зараз готують у Європейському Союзі. Таку думку сьогодні, 12 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
Він вважає, що питання включення до санкційного пакету російської та білоруської аграрної продукції викличе найменшу кількість дебатів серед країн Євросоюзу.
“У нас же традиційно виступають проти тих чи інших секторальних санкцій Угорщина і Словаччина, які мають особливу думку. Так-от, і угорські, і словацькі аграрії активно долучилися до блокування українського кордону і категорично виступали проти реалізації української аграрної продукції в Євросоюзі. Ті практично 2 млн тонн пшениці, які Російська Федерація продає до Європейського Союзу, звичайно, також викликатимуть в аграріїв цих країн різке неприйняття. Тому, я думаю, що політики й Угорщини, й Словаччини точно не виступатимуть проти введення санкційних обмежень на російське продовольство”, — пояснив свою думку Пендзин.
Економіст звернув увагу, що російська агропродукція потрапляє на європейський ринок через порти країн Балтії.
“У будь-якому разі ухвалення санкційних пакетів закриє і цей шлях із Білоруссю. До Польщі йде кормова база, досить великий обсяг товарів для тваринництва. Але якщо ухвалюватимуть пакет, то і щодо цих товарних позицій буде накладено заборону. Тож, найімовірніше, у 14-му пакеті санкцій ми з вами побачимо заборону на російську і білоруську аграрну продукцію, яка до сьогоднішнього моменту продається в країнах Євросоюзу”, — зауважив він.
Читайте також: Повне витіснення агропродукції Росії з європейського ринку абсолютно реально, — Мартишев
Нагадаємо, Латвія затвердила перелік сільськогосподарських продуктів, заборонених для ввезення з РФ і Білорусі. Заборона поширюється на овочі та коренеплоди, ягоди та фрукти, зернові, кормову сировину та готові корми. Латвія стала першою країною Євросоюзу, яка ввела обмеження на ці товари, і закликає ЄС до ухвалення спільного рішення.