Підписана між Іраном та Росією угода нічого не змінить щодо двох країн. Таку думку сьогодні, 22 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський журналіст, сходознавець, автор Telegram-каналу SULEYMANOV Руслан Сулейманов.
Він зауважив, що російський диктатор Володимир Путін залишив не так багато друзів і не так багато країн, до яких він міг би поїхати.
“Такі угоди важливі головним чином для демонстраційного ефекту, щоб показати і своєму населенню, і західному світу, що він нібито не один, що немає жодної ізоляції, що немає жодної самотності. Але, за фактом, ця угода нічого не змінює, це простий папір, який фіксує нинішній характер російсько-іранських відносин, які сповнені недовіри та взаємних претензій”, — пояснив Сулейманов.
Він звернув увагу, що в угоді, яку підписали Іран та Росія, немає жодних серйозних зобов’язань.
“Там не йдеться, навіть про те, що умовно Іран, як Північна Корея, відправлятиме своїх військових. Так само Кремль не збирається брати участь в іранських авантюрах на Близькому Сході, тому з погляду російської пропаганди це якась глобальна епохальна подія, але змістовно цей договір, повторюся, не змінює зовсім нічого”, — наголосив сходознавець.
За його словами, до підписання цього договору Москва і Тегеран укладали чимало угод, які навіть важливіші за цей документ.
“Я маю на увазі співпрацю, скажімо, у газовій сфері, якісь угоди, про які ми навіть не знаємо у військовій сфері, бо, наприклад, цифри з продажу озброєнь взагалі не публікуються. Ми бачимо, що Кремль уже сам може створювати безпілотники на іранські зразки. У Татарстані вже є цілий завод, де, до речі, іранські фахівці активно є. Але щодо подальших поставок — це досить важке питання. Це торг між Москвою та Тегераном, тому що іранці очікували набагато більшої кількості озброєнь з боку Кремля, але Москва не поспішає ділитися. По-перше, їй самій зараз потрібне озброєння. По-друге, Кремль, як ніяк і раніше, хоче залишатися рівновіддаленим гравцем на Близькому Сході. А якщо Іран у великій кількості одержує російські озброєння, немає гарантій, що Іран не направить ці озброєння на Ізраїль. Кремлю таки хотілося б зберегти хоч якийсь рівень діалогу з Ізраїлем. Тому Москва не поспішає постачати ці озброєння, що, своєю чергою, викликає недовіру в іранців і вони теж постачають уже не так багато зброї, як можливо, хотілося б Кремлю”, — пояснив Сулейманов.
Читайте також: Кооперація РФ та Ірану: як їхня співпраця впливає на війну проти України (ВІДЕО)
Нагадаємо, під час візиту до Москви 17 січня президент Ірану Масуд Пезешкіан підписав з Путіним договір “про всеосяжне стратегічне партнерство” на найближчі 20 років. Напередодні у Кремлі заявили, що угода охоплюватиме всі сфери співробітництва: від військово-політичного до культурно-гуманітарного.